Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Po trzymiesięcznej przerwie elbląscy radni spotkają się na sesji

2018-03-13 13:32:02 (ost. akt: 2018-03-13 13:34:45)
Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Aż 49 punktów rozpatrzą elbląscy radni podczas sesji w marcu. Ostatnie spotkanie miejskich rajców odbyło się w grudniu 2017 roku.

To pierwsza sesja Rady Miejskiej w tym roku. Początkowo, spotkanie radnych było przewidziane w lutym, jednak nie doszło do niego, bo Prezydent Elbląga nie zgłosił wtedy żadnych projektów uchwał.

Dlatego w czwartek (22.03) radni zagłosują aż nad 49 projektami uchwał. Wśród nich znajdzie się m.in. projekt nadania nazwy nowo budowanemu wiaduktowi, który ma skomunikować osiedle Zatorze z centrum Elbląga. Na wniosek prezydenta Wróblewskiego, obiekt ma nosić nazwę „Wiadukt 100-lecia Niepodległości”.

Radni podejmą także uchwały dotyczące m.in. ustanowienia stypendiów sportowych i zadecydują o przyznaniu pomocy finansowej Zarządowi Województwa, która zostanie rozdysponowana na wsparcie działań Teatru im. Aleksandra Sewruka oraz CSE Światowid. Zagłosują także nad zbyciem kilu nieruchomości w Elblągu.

Podczas obrad sesji zostaną także złożone sprawozdania z działalności oraz nakreślone plany działania na 2018 rok takich instytucji jak Komenda Miejska Policji, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Referat Zdrowia i Spraw Społecznych.

Zostaną także przyjęte uchwały związane ze sprawami elbląskiej oświaty. Pięć projektów będzie dotyczyło zmiany uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, a także zwolnienia od obowiązku realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dyrektorów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg.

Podczas sesji nie zabraknie także jej stałych punktów: sprawozdania prezydenta z jego działalności między sesjami, interpelacji, zapytań i wniosków radnych, oraz odpowiedzi prezydenta na nie.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB