Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Pobiegną na przywitanie wiosny. Pierwszy taki bieg w Bażantarni

2018-03-14 13:00:35 (ost. akt: 2018-03-14 14:05:14)
Bażantarnia to popularny wśród elblążan teren rekreacyjny

Bażantarnia to popularny wśród elblążan teren rekreacyjny

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

25 marca w Bażantarni odbędzie się I Elbląski Bieg Wiosny. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale organizatorzy apelują do uczestników o wcześniejsze zapisy, by mogli sprawniej przygotować zawody. Na razie na liście startowej jest ponad 60 osób.

Od kilku lat w Elblągu Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni organizowało w marcu, z okazji Dnia Kobiet, Leśny Półmaraton. W tym roku, w związku z uszkodzeniami czerwonego szlaku, spowodowanymi przez ostatnią powódź, dystans będzie krótszy, zmieni się więc nazwa zawodów, ale najważniejsze zasady pozostaną bez zmian.

— Udział w zawodach jest bezpłatny, mają one formę koleżeńską, nie ma numerów startowych, medali, nagród, każdy z zawodników sam też mierzy sobie czas. Gwarantujemy za to serdeczną atmosferę, kawę, herbatę i coś słodkiego na mecie, a dla każdej z pań – kwiatek — informują EL Aktywni. — Przeciągająca się zimowa pogoda oraz terminy podobnych zawodów blisko Elbląga spowodowały, że nasz bieg zaplanowaliśmy na 25 marca, akurat parę dni po nadejściu kalendarzowej wiosny, stąd nazwa – Elbląski Bieg Wiosny. Celem biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia, wspólna zabawa i integracja osób aktywnych fizycznie, a przy okazji sprawdzenie swojej aktualnej dyspozycji biegowej. 

Start i meta zawodów będzie znajdować się na polanie za muszlą koncertową, przy drodze od ogrodów działkowych. Na uczestników będą czekały dwa dystanse: 5 km (jedna pętla) lub 10 km (dwie pętle). Trasa będzie biegła głównie po szlaku Green Velo. Początek o godz. 11.
— Po takiej zimie większość tras w Bażantarni nie będzie nadawała się teraz do biegania, stąd wybór szlaku Green Velo — tłumaczą organizatorzy.

Zapisy na I Elbląski Bieg Wiosny trwają na stronie elektroniczne.zapisy.pl. Na liście startowej jest obecnie ponad 60 osób — tutaj.