Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Zainwestują sześć milionów złotych na Modrzewinie

2018-03-16 14:27:19 (ost. akt: 2018-03-16 14:34:16)
Modrzewina Elbląg

Modrzewina Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Co najmniej sześć milionów złotych zainwestuje na elbląskiej Modrzewinie ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej. Firma właśnie otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w elbląskiej podstrefie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

— Projekt dotyczy utworzenia w Elblągu Centrum Badawczo–Rozwojowego. Będą w nim opracowywane nowe rozwiązania prowadzące do zwiększenia i zautomatyzowania produkcji szaf elektrycznych i innych elementów z dziedziny robotyki i automatyki przemysłowej — informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W ramach inwestycji powstanie budynek oraz kupione zostaną urządzenia i aparatura badawcza wraz z oprogramowaniem. Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie co najmniej 6 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie 20 osób. Obiekt powstanie na działce o powierzchni blisko 0,9 ha.

ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej należy do Grupy Ara, którą tworzą wyspecjalizowane podmioty prowadzące działalność skoncentrowaną na szeroko rozumianej automatyce przemysłowej. Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Europy m.in. w następującym zakresie: programowanie sterowników PLC; projektowanie i montaż instalacji elektrycznych; wykonawstwo szaf sterowniczych, elektrycznych i pneumatycznych; remonty i modernizacje instalacji sterowniczych i elektrycznych; kompleksowe remonty linii produkcyjnych; kompleksowy montaż i demontaż linii produkcyjnych; programy outsourcingowe; pomiary termowizyjne i elektryczne; doradztwo konstrukcyjne i technologiczne; całodobowy serwis techniczny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB