Concordia udanie rozpoczęła rundę wiosenną

2018-03-18 11:45:47(ost. akt: 2018-03-18 11:49:21)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Udanie rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze IV-ligowej Concordii Elbląg. W sobotę drużyna Łukasza Nadolnego pokonała Amex Bączek Unię Susz 1:0 po golu Edila Barrossa. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Skrzydlatej w Elblągu.
CONCORDIA ELBLĄG — AMEX BĄCZEK UNIA SUSZ 1:0 (0:0)
1:0 — Edil Barros (55)
Concordia: Kostrzewski — Tomczuk (70 Kruk), Edil, Lubiejewski, Rogoz, Ciesielski, P. Pelc, Kozak (88 Załucki), Sawicki, M. Pelc (74 Konieczki), Domagała (54 Misiak)
Amex Bączek: Banasiak — Kowalczyk, Laskowski, Wiśniewski, Krauze, Hanas, Luliński, Kwiatkowski, Manthey (67 Kołakowski), Karczewski, Wacławski (74 Lewandowski)

W tym sezonie elblążanie jeszcze nie przegrali meczu przed własną publicznością. Sobotnie spotkanie zostało rozegrane na sztucznej nawierzchni przy przenikliwym zimnie. Od początku był to wyrównany bój. W pierwszej odsłonie meczu nie było bramek, ale to goście byli bliżej objęcia prowadzenia. Piłka po strzale Bartosza Wacławskiego trafiła w słupek, a kilka minut później ten sam zawodnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Adrianem Kostrzewskim.

Po przerwie każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku. W 55. min goście nie upilnowali Edila Barrossa przy rzucie rożnym, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Amex Bączek próbował wyrównać. Osiągnął znaczną przewagę, a końcówce trwało prawdziwe oblężenie bramki elblążan. Mimo to bramkarz Concordii zachował czyste konto i w ten sposób trzy punkty zostały w Elblągu.