Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Na skrzyżowaniu Rawskiej i Łęczyckiej powstanie rondo?

2018-03-19 10:16:56 (ost. akt: 2018-03-19 10:23:58)
Na skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej i ul. Rawskiej często dochodzi do wypadków

Na skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej i ul. Rawskiej często dochodzi do wypadków

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Skrzyżowanie ulic Grottgera, Rawskiej i Łęczyckiej może doczekać się tymczasowego ronda. Może, bo decyzja jak zawsze w takich przypadkach będzie zależała od elbląskich radnych. W najbliższy czwartek (22.03) zagłosują oni nad poprawkami do budżetu miasta. Na to zadanie przeznaczono 100 tys. zł.

To jedno z z najgroźniejszych i bardzo obciążonych skrzyżowań w mieście. Kierowcy i piesi doskonale znają połączenie ulic Łęczyckiej, Grottgera i Rawskiej, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji. Od wielu lat elblążanie apelują o stworzenie tu ronda, które rozładowałoby gęsty ruchu kołowy. Wielokrotnie o tę inwestycję interpelował także radny Andrzej Tomczyński (SLD). Ostatnio - podczas sesji budżetowej, w grudniu 2017 roku.

— Tam ludzie nie potrafią jeździć. Po raz kolejny apeluję i tym razem proponuję, by w tym miejscu zrobić rondo z elementów betonowych i plastykowych. Tak, to rozwiązanie dość prowizoryczne, ale przynajmniej będzie spełniało wymogi ruchu drogowego. Podobne rondo znajduje się na skrzyżowaniu Warszawska- Żuławska i zdaje to efekt — mówił wtedy radny Tomczyński.

Apele chyba w końcu przyniosły skutek, bo w poprawkach do budżetu miasta, które będą przegłosowywane na najbliższej sesji, prezydent proponuje wprowadzić 100 tys. zł na budowę tymczasowego ronda na newralgicznym skrzyżowaniu. By takie rozwiązanie powstało potrzebna jeszcze będzie decyzja Rady Miejskiej. Budowę mini ronda już poparł m.in. radny Robert Turlej (PO).
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JaroSławek #2466539 | 91.241.*.* 20 mar 2018 06:12

    Panowie z SLD i PO przepchnął choćby prowizorkę, na siłę, byle co, byle było, bo tam nie chodzi o rondo, a o jakieś szkaradziejstwo, które jeszcze bardziej pokomplikuje komunikację w tym miejscu. Ja jestem skłonny poczekać na coś normalnego, najzwyklejsze okrągłe rondo. Bycie Radnym, to również dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. A jeśli nie potraficie się dogadać, bo oprócz tego stoicie po stronach "interesów", to nici z tego będą.

    odpowiedz na ten komentarz