Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

We wtorek policyjna "łapanka" z użyciem kamery

2018-03-19 12:37:31 (ost. akt: 2018-03-19 12:42:19)
Akcja NURD

Akcja NURD

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

We wtorek policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Wykorzystają ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.

(20 marca) policjanci z Elbląga będą prowadzili akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. W działaniach wezmą udział także policjanci z oddziałów prewencji z Olsztyna. Akcja drogówki skierowana jest przede wszystkim do pieszych i rowerzystów. Policjanci będą także zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. W działaniach zostanie wykorzystany ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.

Podczas takich działań funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód. Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo na drodze. O wynikach akcji NURD poinformujemy jutro. Policjantów z Elbląga będą wspierać funkcjonariusze oddziałów prewencji z Olsztyna i ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pigwa #2466630 | 109.241.*.* 20 mar 2018 08:53

    Po co kamery?Wystarczą przystanki!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz