Wtorek, 18 maja 2021. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Rusza konkurs Wielorzecze. Pula nagród to 6 tysięcy złotych

2018-03-21 12:04:51 (ost. akt: 2018-03-21 12:14:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Za oknem początek wiosny, a Stowarzyszenie Alternatywni przygotowuje się już do literackiej jesieni. Z tej okazji zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wielorzecze”.

W tym roku Wielorzecze odbędzie się 20-24 września. Nadesłane wiersze będą oceniane w trzech kategoriach: młodzież (15-19 lat), dorośli oraz poeci regionu (autorzy z Warmii, Żuław, Powiśla). W jury zasiądą: Wojciech Kass, Radosław Wiśniewski i Kamila Łyłka-Kosińska.

Organizatorzy czekają na zestaw trzech tekstów do 15 czerwca (decyduje data stempla pocztowego). Szczegóły w regulaminie [link: https://goo.gl/YKUdaK] oraz na fanpage Festiwalu Literatury Wielorzecze.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (pula 6000 zł) i rzeczowe, a także zaprezentują się podczas festiwalu.
— Chociaż do jesieni jeszcze daleko, zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie. To dobra okazja, żeby podczas wiosennych porządków wybrać teksty, które być może rozpoczną nową, literacką przygodę — mówi Kamila Łyłka-Kosińska ze Stowarzyszenia Alternatywni. — W zeszłym roku spośród 298 zestawów jury wyłoniło laureatów, którzy mieli okazję zaprezentować się podczas festiwalu i otrzymali nagrody pieniężne, rzeczowe oraz wyjątkowe statuetki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB