Uniform tenisowym mistrzem Elbląga

2018-03-22 10:01:51(ost. akt: 2018-03-22 10:04:22)
 W sezonie 2017/2018 mistrzem Elbląga została drużyna Uniform

W sezonie 2017/2018 mistrzem Elbląga została drużyna Uniform

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sezonie 2017/2018 mistrzem Elbląga została drużyna Uniform, która w finale po zaciętej walce pokonała ekipę Old Masters 3:2.
Zespoły rywalizujące w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego zakończyły właśnie kolejny sezon. Zwycięzcami VII edycji rozgrywek organizowanych przez MOSiR zostali tenisiści zespołu UNIFORM. Drugie miejsce przypadło ekipie Old Masters, a na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna ESK Nestora. Miłośnicy tenisa stołowego nie będą jednak zbyt długo odpoczywali.

Już w sobotę, 21 kwietnia, o godz. 10:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej rozegrane zostaną Indywidulane Mistrzostwa Elbląga w Tenisie Stołowym. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni amatorzy, którzy nie posiadają licencji Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami w godz. 9.00 - 9.40. Opłata wpisowa wynosi 5 zł od uczestnika.

Wracając jednak do rozgrywek ligowych, to w najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu, Old Masters, w drodze do finału, najpierw w ćwierćfinale pokonał Lazurki 4:0, a w półfinale okazał się lepszy od JaRo Zatorze, zwyciężając 3:1. Nieco trudniejsze zadanie miał UNIFORM, który w ćwierćfinale wygrał 3:1 z AMS-GO, natomiast w półfinale stoczył zacięty pojedynek z ESK Nestora, zwyciężając ostatecznie 3:2. To wszystko zapowiadało ciekawą i zaciętą walkę o złote medale. I faktycznie tak też się stało.

Lepiej mecz rozpoczął UNIFORM, który po pierwszym pojedynku prowadził 1:0. W drugim pojedynku Marcin Podkański pokonał Andrzeja Kowalika 3:0 i doprowadził mecz do stanu 1:1. Obrońcy tytułu poszli za ciosem i w trzecim pojedynku Wojciech Wlazło okazał się lepszy od Andrzeja Kowalika, co pozwoliło zespołowi Old Masters wyjść na prowadzenie. I kiedy wydawało się, że pojedynek pomiędzy Marcinem Podkańskim, a Pawłem Bielunkiewiczem przechyli szalę zwycięstwa na stronę Old Masters, rywale ruszyli do ataku. Bielunkiewicz, mimo że przegrywał już 0:2, zdołał wygrać swój pojedynek 3:2, a kończąca mecz gra deblowa także padła łupem UNIFORMU, który mógł cieszyć się z pierwszego w historii amatorskiego mistrzostwa Elbląga.

Równie wiele emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której JaRo Zatorze zagrało z ESK Nestora. Po dwóch pierwszych grach singlowych mieliśmy remis 1:1. Najpierw Janusz Kriger wygrał z Piotrem Jadanowski 3:1, a za chwilę Jacek Dziwosz ograł Romana Grudnia 3:0. Rozstrzygnięcia nie przyniosły także dwie kolejne mecze singlowe, które były jeszcze bardziej wyrównane niż poprzednie.

Jacek Dziwosz, pokonał Janusza Krigera 3:2, a Roman Grudzień takim samym stosunkiem setów wygrał z Piotrem Jadanowski. Zatem o brązowych medalach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego musiała zdecydować gra podwójna. Ostateczną batalię lepiej rozpoczął duet Piotr Jadanowski/Jacek Dziwosz, który w pierwszym secie zwyciężył 11:7 z parą Janusz Kriger/Roman Grudzień. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem, a najbardziej wyrównany okazał się set trzeci. W nim po bardzo wyrównanej walce znów lepszy okazał się duet ekipy ESK Nestora, który ostatecznie zwyciężył 3:2 i to właśnie zawodnicy tej drużyny mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych i wręczenie nagród. Trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu otrzymały puchary oraz medale, które w imieniu dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wręczył Marek Kucharczyk, z-ca dyrektora MOSiR. Dodatkowo, Paweł Bielunkiewicz z zespołu UNIFORM został najlepiej punktującym graczem ligi i w jego ręce trafiła pamiątkowa statuetka. Przed drużynami kilkumiesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych, a na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizatorzy zapraszają już we wrześniu. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.

Skład zwycięskiej drużyny UNIFORM: Paweł Bielunkiewicz, Andrzej Kowalik, Józef Sarnowski, Zygmunt Sznaza.

Wyniki spotkań:
o 7 miejsce
Lazurki - AMS-GO 1:3 (7:9)
Lazurki: Jerzy Rosa 1 pkt., Paweł Gołębiewski.
AMS-GO: Mirosław Majczyna 2 pkt., Stanisław Wojciul 1 pkt., Adam Burdziejko.

o 5 miejsce
S.M. Parkowa - JLSW Silver 4:0 (12:3)
SM Parkowa: Sławomir Wojciechowski 1 pkt., Henryk Wojciechowski 1 pkt., Andrzej Geiger 1 pkt., Mirosław Mikołajski 1 pkt.

o 3 miejsce
JaRo Zatorze - ESK Nestora 2:3 (8:12)
JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1 pkt., Roman Grudzień 1 pkt.
ESK Nestora: Jacek Dziwosz 2,5 pkt., Piotr Jadanowski 0,5 pkt., Sylwester Gliniecki, Elżbieta Moszczyńska.

Finał
Old Masters - UNIFORM 2:3 (10:10)
Old Masters: Marcin Podkański 1 pkt., Wojciech Wlazło 1 pkt., Tomasz Tekliński.
UNIFORM: Paweł Bielunkiewicz 2,5 pkt., Andrzej Kowalik 0,5 pkt., Zygmunt Sznaza.

Klasyfikacja końcowa:
1.UNIFORM
2.Old Masters
3.ESK Nestora
4.JaRo Zatorze
5.S.M. Parkowa
6.JLSW Silver
7.AMS-GO
8.Lazurki
9.ŻTS Kmiecin
Informacja MOSiR
Tenis stołowy MOSIR

Źródło: Dziennik Elbląski