Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Dzieci z domu dziecka w Marwicy podarują wielkanocne paczki seniorom

2018-03-24 08:00:00 (ost. akt: 2018-03-23 13:30:00)
Przygotowywanie paczek dla seniorów

Przygotowywanie paczek dla seniorów

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Takiej akcji wielkanocnej jeszcze w Marwicy i Pasłęku nie było. Wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,Orle Gniazdo” w Marwicy obdarują seniorów wielkanocnymi paczkami.

Po raz pierwszy wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,Orle Gniazdo” w Marwicy razem z Wolontariuszami z Warszawy oraz przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zamienią się w wolontariuszy, którzy będą wspierać ubogich i samotnych seniorów.

W poniedziałek młodzież razem z wychowawczyniami Martą Stańczyk i Alicja Torucką będą rozwozić przygotowane paczki wielkanocne, które zawierają żywność, kosmetyki, chemię oraz drobne wielkanocne upominki. Dary zostały zebrane przez Wolontariuszy Fundacji Dobrych Inicjatyw w Warszawie.

— Kilka dni temu dotarły do nas dary z Fundacji, które zostały przez Wychowanków posegregowane. Wspólnie zrobiliśmy paczki wielkanocne, a dzieci przygotowały kartki z życzeniami. Dziś rozpoczynamy pierwszy dzień dystrybucji darów — mówi Marta Stańczyk.

— Założeniem akcji jest pokazanie naszej młodzieży sytuacji i potrzeb osób starszych oraz włączenie ich w akcje wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności, a pomagając innym pomagamy też sobie. To kolejna Dobra Inicjatywa Fundacji, w której biorą udział nasze dzieci — mówi Leszek Czyżewski, dyrektor placówki w Marwicy.

Dary dotrą do osób najbardziej potrzebujących w naszej gminie.

Akcja Wielkanoc, Nie Bądź Jak Mariola to ogólnopolska inicjatywa wsparcia osób potrzebujących poprzez zaangażowanie darczyńców indywidualnych, firm oraz instytucji.

— Budujemy społeczność wokół placówek opiekuńczo-wychowawczych i staramy się wspierać podopiecznych w formacie edukacji poza-formalnej poprzez uczestnictwo w akcjach i wydarzeniach, które rozwijają ich kompetencje społeczne, zawodowe oraz indywidualne zainteresowania – mówi przedstawiciel Fundacji Dobrych Inicjatyw.

Akcja odbywa się w woj. mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Objęci nią zostaną też wybrani seniorzy kombatanci.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski