Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Wielkanocne kalorie spal na rowerze!

2018-03-24 14:00:00 (ost. akt: 2018-03-23 13:48:07)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Po świętach wielkanocnych odbędzie się kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa.

Czwarta wycieczka będzie prowadziła do Milejewa. Trasa: Elbląg-Jagodnik - Ogrodniki - Milejewo - Kamiennik Wielki - Elbląg. Łączna długość trasy wynosi około 28 kilometrów. Start 8 kwietnia 2018 o godzinie 10.00 przy pętli tramwajowej przy Odrodzenia

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach gruntowych i po płytach betonowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą :-)

Podczas dziesięciu tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie trwał konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbędzie się odbywała za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK Poza konkursem, zapraszamy do zdobywania Kolarskiej Odznaki Turystycznej PTTK. Uczestnikom będziemy rozdawać książeczki kolarskie i dokonywać potwierdzeń specjalną pieczątką.

Na trasie niedzielnych wycieczek nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MARECKI #2470085 | 78.88.*.* 24 mar 2018 21:45

    Pętla na ulicy Ogólnej rzecz jasna, a nie Odrodzenia. Warto byłoby też napisać po co do tego Milejewa jedziemy. A w ogóle ten komunikat jest mocno przedwczesny. Wesołych Świąt!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz