Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Lodowisko Helena do modernizacji. Będzie otwarte przez cały rok?

2018-04-03 17:02:47 (ost. akt: 2018-04-03 16:01:13)
Lodowisko Helena

Lodowisko Helena

Autor zdjęcia: MOSiR

Kryte lodowisko Helena przy ul. Karowej ma być obiektem całorocznym. Aby sezon łyżwiarski mógł być dłuższy potrzebna jest modernizacja obiektu i zakup odpowiednich urządzeń. Koszt prac oszacowano na około 1,3 mln zł. Władze Elbląga starają się, żeby połowę potrzebnej kwoty dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W sezonie zimowym z krytego lodowiska Helena przy ul. Karowej 1 można korzystać przez pół roku, od października do końca marca. Mrożenie tafli wcześniej nie jest możliwe ze względu na charakterystykę obiektu i użytą technologię. Wkrótce może się to zmienić, a sezon łyżwiarski będzie trwał znacznie dłużej, bo urzędnicy chcą, by obiekt został zmodernizowany.

— Inwestycja przewiduje zakup i montaż urządzeń chłodniczych, instalację odzysku ciepła wraz z demontażem i utylizacją istniejącej instalacji chłodniczej, wentylację strefy nad sufitem podwieszanym oraz wykonanie ściany oddzielającej strefę tafli lodowej od pomieszczeń biurowych — mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Całość prac ma kosztować ok. 1,3 mln zł. 50 procent tej sumy ma dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystyki.
— Projekt „Modernizacja krytego lodowiska Helena w Elblągu” został złożony do programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego realizacja ma przyczynić się do wydłużenia funkcjonowania obiektu — dodaje rzeczniczka. — Jeżeli otrzymamy dotację, to od razu planujemy przystąpienie do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia prac, tak aby przed nowym sezonem zostały one zrealizowane.

Kryte lodowisko przy ul. Karowej 1 oddano do użytku w 2005 r. Na co dzień trenują na nim zawodnicy łyżwiarstwa figurowego, short-tracku, jazdy szybkiej czy hokeja na sledge’ach. W dni powszednie odbywa się tu nauka jazdy na łyżwach dla elbląskich szkół. Tafla udostępniana jest również dla wszystkich elblążan, którzy aktywnie chcą spędzić wolny czas.

Podczas ostatniego sezonu zimowego, przez sześć miesięcy lodowisko Helena tętniło życiem i było miejscem wielu wydarzeń i imprez sportowych. W tym czasie z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało kilkanaście tysięcy dzieci, młodzieży i dorosłych.
— Chętni mogli skorzystać z programu „Aktywuj się z MOSiR-em”, w ramach którego prowadzona była nauka jazdy na łyżwach, zajęcia ogólnorozwojowe FIT Camp i Zumby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Ferie z MOSiR-em w których udział wzięło ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży. Lodowisko Helena było także areną ważnych imprez międzynarodowych i ogólnopolskich. Na elbląskiej tafli odbył się m.in.: turniej hokeja na sledgach, turniej hokeja dla dzieci oraz zawody w łyżwiarstwie figurowym – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
as


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB