Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Gwiazdy disco polo w Krynicy Morskiej. Lato 2018 na Mierzei Wiślanej

2018-04-18 07:45:17 (ost. akt: 2018-04-18 08:05:17)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Kalendarz imprez, które odbędą się podczas tegorocznego lata w Krynicy Morskiej, wzbogacił się o nowe pozycje. W lipcu i sierpniu w tutejszym porcie jachtowym nad Zalewem Wiślanym wystąpią gwiazdy disco polo: zespół Boys i Zenon Martyniuk oraz Sławomir, autor "Miłości w Zakopanem". Wstęp na te koncerty będzie bezpłatny.

15 lipca w porcie jachtowym nad Zalewem Wiślanym wystąpi zespół Boys z Marcinem Millerem na czele. Wstęp na koncert (godz. 21) będzie bezpłatny. Grupa powstała w 1991 r. Początki zespołu nie były łatwe, panowie grali na pożyczonym sprzęcie, czasem nawet robionym własnoręcznie. Dzięki zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu Boys odnieśli niebywały sukces. Szybko stali się znani i lubiani. Pierwsze koncerty dawali na weselach, imprezach organizowanych w małych miejscowościach. Pierwszy album - "Dziewczyna z marzeń" - nagrali w garażu. Znalazł się na nim wielki przebój muzyki disco polo "Wolność". Kolejne utwory zespół nagrywał już w profesjonalnych studiach nagraniowych. Przez minione 20 lat zdobywał różne nagrody.

Zaledwie pięć dni później do Krynicy Morskiej zawita kolejna gwiazda disco polo. Tym razem w porcie jachtowym 20 lipca wystąpi Zenon Martyniuk (godz. 20.30).
W latach 2006-2015 rośnie coraz bardziej popularność zespołu. Zespół wydaje hit za hitem między innymi takie utwory jak: Czemu jesteś tak dziewczyno – Piosenka podczas festiwalu w Ostródzie w 2007 r. otrzymuje nagrodę główną Gran Prix festiwalu. Zespól nie zwolnił tempa i powstały kolejne hity, które śpiewa cała Polska między innymi: Szczęśliwa Gwiazda, Tańcząca w deszczu , które to po raz kolejny zdobywają nagrody publiczności na festiwalu w Ostródzie.

Na pewno olbrzymie zainteresowanie wzbudzi koncert zaplanowany na 1 sierpnia. Tego dnia wieczorem w Krynicy Morskiej wystąpi Sławomir (godz. 21), twórca nowego gatunku muzycznego rock polo, czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Jego debiutancka płyta The Greatest Hits ukazała się 7 kwietnia 2017 r. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS i uzyskały status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. 23 kwietnia, na kanale YouTube, opublikowany został singel z płyty – „Miłość w Zakopanem”. Nagranie uplasowało się na 4. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. Popularność piosenki zagwarantowała artyście występ podczas Sylwestra z Dwójką, organizowanego przez TVP2 w Zakopanem.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaa #2486438 | 109.241.*.* 18 kwi 2018 10:13

    Kajto ty jesteś słaby

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kajto #2486423 | 94.254.*.* 18 kwi 2018 09:56

    Janusze i Grażyny już zacierają ręce, na ten wieśniacki spęd. Disco polo jest słabe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz