Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Znaleziono ją martwą przed domem. Sąd przesłuchuje świadków w tej sprawie

2018-04-19 10:23:35 (ost. akt: 2018-04-19 10:27:17)
Proces Zbigniewa S. przed Sądem Okręgowym w Elblągu

Proces Zbigniewa S. przed Sądem Okręgowym w Elblągu

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W czwartek (19.04) przed Sądem Okręgowym w Elblągu zeznawało dwoje świadków, podczas kolejnej rozprawy o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 47-letniej Beaty K. Oskarżony jest o to jej partner 52-letni Zbigniew S. Mężczyzna nie przyznaje się do winy

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło 22 maja 2017 roku w małej wsi pod Ostródą. Beata K., została znaleziona martwa na terenie jednej z posesji. Była brutalnie pobita, miała siniaki, złamany nos, a także obrażenia głowy, które okazały się śmiertelne. Zdaniem prokuratury winny jest partner kobiety Zbigniew S. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

W czwartek (19.0), na kolejnej rozprawie, przed sądem zeznawała dwójka świadków w tej sprawie.
— Nie znam żadnych okoliczności śmierci pani Beaty. Znałam ją jedynie z widzenia, jako klientkę sklepu, w którym kiedyś pracowałam. Z informacji od innych osób wynikało, że jest w związku z panem Zbyszkiem. Zdarzało się, że przychodziła do sklepu pod wpływem alkoholu. Nie zauważyłam, żeby pani Beata była pobita. Miałam z nią jedną przykrą sytuację: chciała za bony żywnościowe z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kupić alkohol w sklepie. Nie zgodziłam się na to i wynikła z tego awantura — zeznawała świadek.

Beata K. dość często odwiedzała matkę drugiego ze świadków.
— Mieszkam wspólnie z mamą, którą Beata odwiedzała. Mówiła, że Zbyszek ją bije, że się do niej brzydko odzywa, mówiła też, że się kłócą. Pokazywała mi siniaki na nogach, miała je, jeśli dobrze pamiętam, także w okolicy żeber. Mówiłam jej, by się od niego wyprowadziła — zeznawała świadek.
Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Na następnej rozprawie sąd wysłucha biegłego z zakresu badań DNA oraz kolejnych świadków.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski