Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Targi w Starym Polu już w ten weekend. Ponad 340 wystawców, tysiące gości

2018-04-20 07:44:02 (ost. akt: 2018-04-20 07:46:35)
Organizatorzy targów zapraszają w sobotę i niedzielę w godz. 9-17

Organizatorzy targów zapraszają w sobotę i niedzielę w godz. 9-17

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Ponad 340 wystawców z różnych branż zaprezentuje swoją ofertę podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych, które w ten weekend odbędą się w Starym Polu. To dziewiąta edycja tej imprezy. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Prace w ogrodzie i na działkach rozpoczęły się już na dobre. Sadzimy, siejemy, nawozimy i reanimujemy trawniki i grządki. Warto jednak chwilę odpocząć i w ten weekend wybrać się do Starego Pola na Wiosenne Targi Ogrodnicze. 
Podczas dwudniowej imprezy swoją ofertę zaprezentują firmy z różnych branż, począwszy od ogrodniczej, poprzez producentów tradycyjnych produktów spożywczych, kończąc na budownictwie.

— W tej chwili mamy już 345 zgłoszeń, ale cały czas czekamy na maruderów — mówi Adam Kopeć z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, komisarz VI Wiosennych Targów Ogrodniczych. — Ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach, nawet jeśli zgłoszą się w dniu ich rozpoczęcia. Sporo miejsca podczas tej imprezy mamy bowiem na tzw. „Manhattanie”, czyli w miejscu, gdzie może zaprezentować się cała reszta wystawców z ofertą, niekoniecznie związaną z ogrodnictwem.Tradycyjnie na targach najwięcej zaprezentuje się firm ogrodniczych. Znajdziemy tu ponad 80 stoisk z materiałem szkółkarskim, owocowym i ozdobnym, kwiatami, krzewami, roślinami rabatowymi, cebulowymi oraz nasionami i rozsadą warzyw.

— Na ponad 30 stoiskach znajdziemy także elementy związane z architekturą ogrodową, a więc m.in. z narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów, koszami i meblami z wikliny, czy z doniczkami. W Starym Polu będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne do upiększenia ogrodu i jego otoczenia — dodaje Adam Kopeć. — Tegoroczne wiosenne targi będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi. Obecne będą też firmy budowlane i takie, które obsługują sektor rolnictwa.

Targi w Starym Polu powinni odwiedzić również smakosze. Stoisk, na których będą mogli zarówno zakupić tradycyjnie wytwarzaną żywność, jak i zjeść swojskie specjały, będzie w tym roku o wiele więcej.
— W sektorze tzw. przetwórstwa z tradycyjnymi produktami spożywczymi swoje specjały zaprezentuje ponad 50 wystawców. To znacznie więcej stoisk niż w ubiegłym roku. Znajdziemy tam wędliny, sery, chleby, nalewki i wiele więcej — wylicza komisarz targów. — W odrębnym bloku znajdą się stoiska kół gospodyń wiejskich. Możemy więc liczyć również na pyszne, domowe pierogi i ciasta. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Jak co roku targom towarzyszyła będzie także wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych z zagranicy, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Pyszne miody, w tym pitne, produkty tradycyjne, zdrowy nabiał, sery z Litwy, podpiwki, nalewki, chleb na zakwasie, własnoręcznie wyrabiane wędliny, mięsa i kiełbasy, a także wystawa rzemiosła i rękodzieła artystycznego - tego na targach także nie zabraknie.

Organizatorzy targów zapraszają również do zwiedzania wystawy królików, drobiu ozdobnego oraz gołębi. Podczas imprezy będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu. A na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko.
— Cieszy nas, że co rok targi w Starym Polu zdobywają zainteresowanie zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Pokazują się u nas firmy z całej Polski, a przyjeżdżają mieszkańcy miast i wsi województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Sami elblążanie stanowili całkiem sporą grupę, podczas każdej z dotychczasowych edycji. Mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie. Zapraszamy do Starego Pola — zachęca Adam Kopeć.
9. Wiosenne Targi Rolne odbędą się w tę sobotę i niedzielę w godz. 9 do 17. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
as