Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Ukradł karton whisky. Policjanci przejrzeli monitoring i od razu go rozpoznali

2018-04-23 14:31:52 (ost. akt: 2018-04-23 14:41:54)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Sprawca wyniósł karton whisky o wartości 1500 złotych z jednego z elbląskich sklepów monopolowych. Zarzut kradzieży usłyszał 28-letni mężczyzna. Policjanci ustalili, że alkohol zaraz po kradzieży sprzedał. Teraz grozi mu do pięciu lat.

Do kradzieży w jednym z elbląskich sklepów z alkoholem doszło na początku kwietnia. Sprawca wyniósł karton z drogim alkoholem ze sklepu, a później go sprzedał. Policjanci zatrzymali podejrzanego, to 28-letni mężczyzna.

— To jednak nie jedyna kradzież, jakiej dopuścił się mężczyzna. Ma on na swoim koncie dwie kradzieże ze sklepu samoobsługowego w galerii handlowej — dodaje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji. — Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem udowodnili mu kradzież butów oraz odzieży sportowej. Przedmioty te wyniósł ze sklepu nie płacąc za nie. Ich wartość wyceniono na 1000 złotych. Sprawca kradzieży zapomniał najprawdopodobniej, że w obu miejscach, które wybrał na dokonanie przestępstwa, znajdował się monitoring.

Policjanci przeglądając nagranie od razu rozpoznali notowanego 28-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wcześniej był karany za podobne przestępstwa, odbywał też karę więzienia. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB