Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Tu nie chodzi tylko o paradę... Otwarcie sezonu motocyklowego w Elblągu

2018-04-24 07:18:44 (ost. akt: 2018-04-24 07:26:52)
motocykle sorkwity

motocykle sorkwity

Autor zdjęcia: archiwum

Ulicami Elbląga w najbliższą sobotę (28.04) przejedzie parada motocykli. Tak po raz pierwszy w historii tego miasta zostanie zainaugurowany sezon motocyklowy.

— Otwarcie sezonu to impreza, której podstawowym zadaniem jest zwrócenie uwagi pozostałych użytkowników szos na powrót motocykli na ulice po przerwie zimowej — informuje Beata Kisiel, jedna z organizatorów imprezy. — Chcemy tym samym podnieść świadomość wszystkich kierowców, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo i wzajemny szacunek — dodaje.

W sobotę (28.04) o godz. 10 motocykliści zbiorą się na placu przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu, gdzie sprawowana będzie msza święta w intencji motocyklistów oraz uroczyste poświęcenie motocykli. Po ceremonii kordon motocykli przejedzie ulicami miasta w kierunku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej, by na placu parkingowym rozpocząć część integracyjną imprezy. Rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 12:00.

— Jest to pierwsze w historii Elbląga takie wydarzenie, mamy nadzieję, że zagości ono na stałe w repertuarze cyklicznych elbląskich imprez — dodaje Przemysław Miszewski, członek MotoTeam Elbląg. — Dołożyliśmy wszelkich starań, by została ona w pamięci uczestników na długo.

Współorganizator imprezy prezydent Elbląga Witold Wróblewski, motocyklista z zamiłowania, objął honorowy patronat nad wydarzeniem.
— Przygotowaliśmy dla Was dzień pełen wrażeń, atrakcji i niezapomnianych przeżyć, a także mnóstwo atrakcji, m.in. Ssymulator jazdy na jednym kole, obecność podopiecznych Stajni Lipnik, pokazy Stuntu, pokazy tańca, firma Clinic Car zaprezentuje pokaz detalingu aut, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, koncerty i wiele innych. Dla każdego, kto będzie miał ochotę na mały "smaczek" mamy wojskową grochówkę, bezkonkurencyjny chleb ze smalcem, grillowaną kiełbaskę oraz tradycyjne pierogi od Koła Gospodyń Wiejskich w Suchaczu — zapraszają organizatorzy.

Odbędzie się również zbiórka krwi. Krwiobus zaparkuje przy al. Grunwaldzkiej między godz. 12 a 15. O godz. 17 zagra "Dżem Cover Band".

— Mamy szczerą nadzieję, że przetrzemy szlaki i elbląskie otwarcia sezonu motocyklowego staną się cyklicznym, flagowym wydarzeniem dla naszego województwa — kończą organizatorzy.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Albert Pierrepoint #2490348 | 109.241.*.* 24 kwi 2018 12:37

    Samochodem to jeżdżę zimą! Motocykl to jest to!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. www #2490180 | 83.9.*.* 24 kwi 2018 08:42

    TAK. Motocykliści powinni szanować wszystkich uczestników ruchy drogowego i powinni mieć świadomość, że są mało widoczni na drodze szczególnie, gdy łamią przepisy. Także motocykl jadący z normalną dozwoloną prędkością jest o wiele mniej widoczny niż samochód. życzę wszystkim motocyklistom, aby dożyli jesieni w zdrowiu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)