Niedziela, 24 października 2021. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Dla nich rok szkolny się już zakończył. Mieliśmy dla nich gazetę-prezent [zdjęcia]

2018-04-27 20:12:36 (ost. akt: 2018-04-27 20:28:28)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Tegoroczni maturzyści zakończyli w piątek (27.04) rok szkolny. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla nich prezent. To specjalne wydanie „Dziennika Elbląskiego” z ich zdjęciami ze studniówek. Na pamiątkę szkolnych lat! Powodzenia na maturze.

Zobacz także: Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Zobacz, jak na studniówkach bawią się elbląscy uczniowie!
Uczniowie klas III liceów ogólnokształcących i IV klas techników w piątek oficjalnie zakończą naukę w szkołach. W I Liceum Ogólnokształcącym zakończenie roku odbyło się w auli szkoły. Świadectwa odebrało 169 uczniów. Ci z najlepszą średnią ocen odebrali także wyróżnienia. Tytuł "Najlepszego Absolwenta", statuetkę i dyplom, otrzymała Emilia Konopko z klasy III f, która uzyskała średnią ocen 5,65.

— Życie składa się z powitań i pożegnań, te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Są w życiu takie momenty, w których trudno jest ukryć wzruszenie, niewątpliwie taki moment, to pożegnanie ze szkołą. Nie tak dawno witałam was, jako pierwszoklasistów. Dzisiaj, kiedy rozstajecie się ze szkołą, przypadł mi zaszczyt pożegnania. Dzisiaj szkolny dzwonek zabrzmiał dla was po raz ostatni, to nie oznacza waszej ostatniej wizyty w szkole, ale już nigdy nie spotkamy się w takim samym składzie — mówiła Zofia Ostrówka, dyrektor I LO.

Jak podkreśliła pani dyrektor, piątkowe spotkanie zamyka pewien szczególny etap w życiu młodzieży, którego znaczenie doceni dopiero po latach.
— Kto wie, czy to nie będzie najpiękniejszy etap w waszym życiu? Lata spędzone w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, to już historia. Niech będzie to czas dobrze spędzony, miłych wspomnień i wspaniałych przyjaźni. Jednak dopiero po latach doceniamy sens nauki szkolnej — mówiła.

Przed absolwentami egzamin maturalny, który rozpocznie się już czwartego maja. Na początek będzie to język polski. Czy maturzyści typują jakieś tematy?
— Może będzie coś z Herberta, bo 2018, to jego rok?— zastanawia się Michał Klamer, uczeń III f.

— Na prawdę trudno coś przewidzieć, myślę, że trzeba być przygotowaną na wszystko. Nie sądzę, żeby dali coś z Herberta, właśnie dlatego, że to jest jego rok. To byłoby za proste — mówi Magda Kowalska z klasy III f.

Magda i Michał największą tremę mają jednak przed matematyką, będą ją zdawali w formule rozszerzonej.
— Na próbnej maturze wypadła mi ona tak... średnio, trochę więc się obawiam tego egzaminu. Na pewno nie będzie łatwo — mówi Magda.

Co dalej po maturze? Magda i Michał jeszcze się wahają, jakie studia rozpocząć.
— Na pewno nie będą to studia humanistyczne, raczej związane z matematyką — mówi Michał.
— Zobaczę najpierw, jak pójdzie mi na maturze. Mam już pewne plany, ale nie chcę ich jeszcze zdradzać — dodaje Magda.

Zofia Ostrówka złożyła absolwentom szkoły życzenia.
— Życzę wam, aby wasze życie było długie i ciekawe, pełne przygód i doświadczeń. Mam nadzieję, że tak pokierujecie swoimi losami, aby zbudować dobre życie, z którego będziecie dumni i, w czasie którego nikt przez was nie będzie płakał. Ruszajcie naprzeciw życiu — mówiła.

Maturzystów pożegnali również rodzice.
— Dziękuję nauczycielom za pasję i czas, który poświęciliście naszym dzieciom. Bez waszego wsparcia w przygotowanie tak ważnego egzaminu, jakim jest matura, byłby on dużo trudniejszy. Dziękuję dyrekcji, która stworzyła doskonałe warunki do rozwoju waszych pasji i zainteresowań, dała nam, rodzicom poczucie tego, że jest to nasza wspólna szkoła. Jednak najważniejsze podziękowania zostawiłam na koniec. Dziękuję uczniom, że ich sukcesy dały nam tak dużo powodów do dumy — mówiła przedstawicielka rodziców.

Na zakończenie roku szkolnego przygotowaliśmy dla tegorocznych maturzystów wyjątkowe wydanie „Dziennika Elbląskiego” w całości im poświęcone. Znalazły się w nim zdjęcia elbląskich abiturientów wykonane podczas tegorocznych balów studniówkowych. Nasza gazeta trafiła bezpośrednio do rąk uczniów. Są w niej m.in. życzenia od prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

— Rozpoczynacie wielkie odliczanie do najważniejszego egzaminu w Waszym życiu. To pierwszy poważny krok w kierunku dorosłości. Życzę więc Wam jak najlepszego zdania matury i dostania się na wymarzone uczelnie — napisał prezydent Wróblewski. — Niech zdobyta w elbląskich szkołach wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach. Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia się spełniają, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności. Życzę Wam więc – zgodnie z powyższym cytatem Marka Twaina, abyście złapali w żagle pomyślne wiatry i nie bali się podejmowania ambitnych wyzwań. Realizujcie swoje marzenia i pasje, zdobywajcie świat - mądrze wykorzystując przekazaną do tej pory wiedzę i umiejętności.
Mam również nadzieję, że wielu spośród Was, po zakończeniu studiów, jako dobrze przygotowani specjaliści, zwiąże przyszłość z Elblągiem i właśnie tu znajdzie zatrudnienie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2492955 | 93.105.*.* 27 kwi 2018 21:17

    od mojej matury minelo juz 21 lat, a pamiętam ją jakby to było dzisiaj. powodzenia. nie taki wilk straszny jak go maluja

    ! - + odpowiedz na ten komentarz