Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Żak – szkoły mocno praktyczne

2018-04-30 08:35:33 (ost. akt: 2018-04-30 08:41:46) Artykuł sponsorowany

Zespół szkół Żak w Elblągu jest największą tego typu placówką nie tylko w Elblągu ale także w Polsce północnej. Mieszkańcy Elbląga i regionu mogą się kształcić, w zaocznym liceum, szkołach policealnych oraz na kursach zawodowych.

Stawiamy na nauczanie praktyczne i to w szerokim pojęciu znaczenia tego słowa. Współczesny rynek pracy stawia przed dorosłymi Polakami nowe wyzwania i wymusza systematycznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz poziomu wykształcenia.

Przede wszystkim w elbląskim Żaku można uzyskać bezpłatnie wykształcenie średnie w Trzyletnim Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Na koniec cyklu kształcenia wszyscy chętni mogą przystąpić do Matury, którą również bezpłatnie organizuje szkoła.

Średnie wykształcenie otwiera absolwentom liceum możliwość kształcenia zawodowego w bezpłatnych szkołach policealnych. Obecnie w elbląskim Żaku słuchacze kształcą się na kierunkach: Technik administracji, Technik BHP, Technik usług kosmetycznych, Technik informatyk, Technik rachunkowości, Florysta, Opiekunka środowiskowa i Technik turystyki wiejskiej. Nowym kierunkiem uruchomionym od roku szkolnego 2018/2019 będzie Opiekun medyczny. Cechą charakterystyczną wymienionych  zawodów jest to, że absolwenci Żaka po zdaniu państwowych egzaminów zawodowych bez trudu znajdują zatrudnienie zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

Oprócz szkół bezpłatnych elbląski Żak oferuje tanie kursy dzięki którym kształcący się zdobywają różne ciekawe umiejętności zawodowe, a co najważniejsze z naszych kursów może skorzystać każdy kto chce podnieść swoje umiejętności zawodowe. Dodatkowo można je łączyć z nauką w naszym Liceum dla Dorosłych jak i ze wszystkimi naszymi kierunkami policealnymi . Wśród nich największa popularnością cieszą się kursy: Agent celny, Wizaż i stylizacja, Fryzjer damski, Trener personalny z elementami fitness, Instruktor ds. terapii uzależnień, Rejestratorka medyczna, Konsultant ds. dietetyki, Dekorator wnętrz, Manikiurzystka, Masaż z elementami SPA itp. Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania kursu wedle potrzeb, prośby można zgłaszać w sekretariacie szkoły jaki i poprzez nasz funpage na Facebooku- Żak Elbląg.

Na bieżąco monitorujemy rynek pracy i staramy się co roku wzbogacać swoją ofertę szkół i kursów tak aby nasze „nauczanie praktyczne” było korzystne dla słuchaczy i pomagało im w życiu i karierze zawodowej.

Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę w szkole, na przerwach w zajęciach można przyjść na kawę do Dyrekcji szkoły, przy okazji pobrać z Sekretariatu bezpłatne legitymacje, zaświadczenia i skorzystać z różnych konkursów z nagrodami dla słuchaczy. Słuchacze Żaka maja uprawnienie do wielu zniżek i bonusów u wielu firm partnerskich na terenie Elbląga.

Na samym końcu warto wspomnieć, że w trosce o wygodę słuchaczy Zespół szkół Żak w Elblągu jest zlokalizowany w centrum handlowym Elzam, blisko dworców PKS, PKP, przystanków komunikacji miejskiej i z największym w mieście bezpłatnym parkingiem dla samochodów osobowych.