Wtorek, 3 sierpnia 2021. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Grad medali elbląskich mastersów

2018-05-02 14:00:00 (ost. akt: 2018-05-02 08:08:41)

Autor zdjęcia: nadesłane

W ubiegły weekend, już po raz piętnasty na przepięknym stadionie leśnym w Sopocie, odbyły się mistrzostwa Polski mastersów w rzutach lekkoatletycznych.

Jak co roku zawody przyciągnęły do Sopotu tłumy sportowców. Tym razem było to ponad 150 osób z całej Polski, od Szczecina przez Warszawę po Katowice. Wśród nich byli również wielokrotni medaliści mistrzostw Europy i świata. Dwudniowe mistrzostwa odbyły się przy słonecznej pogodzie w znakomitej sportowej atmosferze. Rywalizacja w dziesięciu konkurencjach była bardzo zacięta. Znakomite wyniki z kilkoma rekordami Polski były okrasą całej imprezy.

W tak doborowej obsadzie startowało czworo przedstawicieli Elbląga, zdobywając kilkanaście medali.

Kobiety reprezentowała Teresa Sambor oraz Elżbieta Sambor. Nasze panie, należąc do grona najlepszych zawodniczek zawodów, zdobyły w swoich kategoriach wiekowych wiele medali z najcenniejszego kruszcu.

Wśród mężczyzn, nasze miasto reprezentował Waldemar Darmetko oraz Mirosław Puta. Ten drugi, jak co roku startując we wszystkich konkurencjach, został najwszechstronniejszym zawodnikiem mistrzostw Polski, zdobywając 2 złote 6 srebrnych i 2 brązowe medale.

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich mastersów lekkiej atletyki, zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu na ilość lat.

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będą: VII Masters Meeting w Tczewie (19 maja), mistrzostwa Polski w wielobojach rzutowych w Toruniu oraz mistrzostwa Polski masters w lekkiej atletyce (30.06-1.07).
Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.
Janusz Mazuś

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB