Wtorek, 3 sierpnia 2021. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Do szkoły na rowerze, hulajnodze i rolkach. W Elblągu ruszył "Rowerowy Maj"

2018-05-07 09:40:48 (ost. akt: 2018-05-07 09:46:35)
"Rowerowy Maj"

"Rowerowy Maj"

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Ponad 600 elbląskich uczniów weźmie udział w rozpoczynającej się 7 maja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. Przez cały miesiąc dojeżdżać będą do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach lub deskorolkach promując aktywny tryb życia.

Kampania „Rowerowy Maj” zainicjowana została przez Urząd Miejski w Gdańsku a w obecnej edycji weźmie udział 30 miast i gmin. W naszym mieście po raz kolejny w akcji biorą udział szkoły SP6 i Regent College a po raz pierwszy SP14 i SP18.

Każdego szkolnego dnia od 7 maja do 30 maja uczniowie za dojazd na zajęcia otrzymywać będą naklejki, które przykleją do dzienniczka rowerowego i na plakat klasowy. Na zakończenie rywalizacji najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody a najaktywniejsza szkoła zdobędzie puchar.

Nowością tegorocznej edycji jest platforma internetowa rowerowymaj.eu na której będzie można obserwować wyniki zmagań klasowych.

"Rowerowy Maj" to nie tylko zabawa ale także edukacja. W ramach trwania kampanii w szkołach uczestniczących w akcji odbywają się spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe.
Robert Turlej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB