środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Wędruj przez nasze małe Camino

2018-05-10 17:04:48 (ost. akt: 2018-05-10 15:41:15)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wędrówki pomorską drogą św. Jakuba od Braniewa do Niedźwiedzicy.

Droga św. Jakuba, czyli Camino de Santiago, to pierwszy europejski szlak kulturowy, ogłoszony w 1987 roku przez Radę Europy. Camino narodziło się ponad tysiąc lat temu (w IX w.). Prowadziło chrześcijańskich pielgrzymów z całej Europy na płnocno-zachodni kraniec dzisiejszej Hiszpanii: do Santiago de Compostela, gdzie spoczywają szczątki apostoła św. Jakuba.

Obecnie szlakiem tym wędrują ludzie różnych kultur, różnych wyznań, niewierzący - wędrowcy ze wszystkich stron świata. Jedna z dróg Camino to pomorska droga św. Jakuba, która przebiega również przez Elbląg.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wędrówki pomorską drogą św. Jakuba od Braniewa do Niedźwiedzicy.

— Zapraszamy 12 maja na pierwszą wędrówkę z Braniewa do Fromborka. Każdy otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi. Zaczynamy o godz. 9 przed Bazyliką pw. św. Katarzyny w Braniewie, gdzie przewodnik PTTK opowie nam o historii Braniewa, a potem w drogę. Przed nami ok.16 km pięknej wędrówki, w spokojnym tempie. Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Po dojściu do Fromborka (ok. godz. 15) wracamy do Elbląga autobusem albo busem (połączeń jest dużo). Do Braniewa można dojechać z Elbląga busem z Pl. Dworcowego o godz. 7.40. Bus zatrzymuje się w kilku miejscach w Elblągu — informuje Tamara Frączkowska z Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. — Wędrówki będziemy kontynuować raz w miesiącu aż do października - wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy! Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba! W sumie przejdziemy ok. 125 kilometrów.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB