Niedziela, 11 czerwca 2023. imieniny: Barnaby, Benedykta, Flory

Wielkie kijkarskie święto w tym roku ominie Elbląg

2018-05-17 12:55:59 (ost. akt: 2018-05-17 13:18:00)
Puchar Polski Nordic Walking w Bażantarni

Puchar Polski Nordic Walking w Bażantarni

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W tym roku w Elblągu nie odbędą się zawody Pucharu Polski Nordic Walking. Impreza, która skupiała kilkaset zawodników z Polski oraz z zagranicy trzykrotnie gościła w Bażantarni.

Puchar Polski Nordic Walking, to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. Zawodników z całej Polski, a także z Białorusi, Rosji, Ukrainy i Włoch gościła w 2015 r., 2016 r., i 2017 r. Bażantarnia. W ubiegłorocznych zawodach wystartowało 400 osób. Na dystansie 5 km startował nawet prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W tym roku zawody Pucharu Polski Nordic Walking nie zawitają do Elbląga, a powodem tego nie są uszkodzenia czerwonego szlaku, na którym one się tradycyjnie odbywały.

— Nie doszliśmy do porozumienia ws. organizacji zawodów w Bażantarni. W tym roku Urząd Miasta ma inne cele — poinformowała nas Polska Federacja Nordic Walking.

Jak mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, nie osiągnięto w tej sprawie kompromisu.
— Nie doszliśmy z organizatorem do porozumienia finansowego. Nie mogliśmy zaakceptować sumy, którą przedstawił organizator — wyjaśnia Mierzejewski.

Urząd Miejski w Elblągu planuje zorganizować imprezę kijkarską "o charakterze lokalnym", jej termin i szczegóły organizacyjne nie są jeszcze znane.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski