Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Niebezpieczne znalezisko w Dąbrowie. To granat prawdopodobnie z II wojny światowej

2018-05-18 15:00:03 (ost. akt: 2018-05-18 15:12:01)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Dzisiaj w podelbląskiej Dąbrowie odkryto niewybuch w pobliżu miejscu, gdzie wybudowano instalację gazową. To granat prawdopodobnie z II wojny światowej. O znalezisku poinformował nas jeden z Czytelników. Dziękujemy.

Jak relacjonuje nasz Czytelnik, granat został znaleziony w piątek (18.05) około godz. 14.30 w Dąbrowie tuż nad nowo wybudowaną instalacją gazową. Informację o znalezieniu niewybuchu potwierdza elbląska policja.

— Na miejsce jadą policjanci, którzy zabezpieczą niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów z Braniewa — powiedział nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Należy pamiętać, że relikty wojny są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu ich z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) mogą detonować.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.

Obrazek w tresci

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No nie ... #2504192 | 88.156.*.* 18 maj 2018 16:24

    Bzdury panie pismak . To granat nie z okresu II wś a z okresu najazdu Mongołów na Polskę . Tam nawet podpisu samego Dżingis Chana można się dopatrzeć

    odpowiedz na ten komentarz