Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Podrobione zabawki, odzież... Policja w dwóch sklepach przejęła towar o wartości 40 tys. zł

2018-05-25 13:31:17 (ost. akt: 2018-05-25 13:41:59)

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Policjanci w dwóch sklepach w Elblągu i Pasłęku zabezpieczyli towar o wartości blisko 40 tysięcy złotych. — To kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, galanterii skórzanej różnych znanych światowych marek — informuje Komenda Wojewódzka Policji w Elblągu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadząc czynności ustalili, że na terenie dwóch sklepów w Elblągu oraz w Pasłęku oferowane są do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

W czwartek funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia jednego ze sklepów w Pasłęku, w których miał się znajdować nielegalny towar. Tego samego dnia odwiedzili również sklep w Elblągu.

— W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk zabawek, odzieży, sprzętu gospodarstwa domowego, galanterii skórzanej o wartości blisko 40 tysięcy złotych. Podczas prowadzonych czynności obecny był przedstawiciel kancelarii prawnej w Warszawie, reprezentującej pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych. To z jego udziałem przeprowadzono oględziny zabezpieczonego towaru, który posiadał skazy i miał naniesione znaki towarowe znanych światowych marek — informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Właściciele sklepów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grozi kara do 5 lat więzienia.

W tym roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, współpracując z różnymi jednostkami garnizonu warmińsko-mazurskiego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej powodującej straty finansowe różnych firm, skontrolowali siedem sklepów. W sumie zabezpieczyli artykuły o wartości ponad 150 tys. złotych z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Jak zaznaczają policjanci, działania w tym zakresie z pewnością będą kontynuowane.

https://m.wm.pl/2018/05/orig/32-103512-468481.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB