Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Za taką jazdę na skuterze dostał słony mandat. Zobacz film

2018-05-29 12:45:20 (ost. akt: 2018-05-29 13:15:18)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Do policjantów z elbląskiej "drogówki" trafiło nagranie, na którym widać młodego mężczyznę przewożącego skuterem pasażerkę. — Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, pasażerka nie miała kasku, a stan techniczny motoroweru był jak to określili policjanci… opłakany — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Cała historia zaczęła się od filmu, który trafił do policjantów z ruchu drogowego i został zaprezentowany podczas odprawy do służby. Film był z godziny 13 i widać na nim było parę jadącą ul. Mickiewicza.

— Kontrola drogowa miała miejsce jeszcze tego samego dnia około godz. 17 przy ul. Fromborskiej. Wtedy też policjanci sprawdzili stan techniczny jednośladu. Podczas kontroli wyszło też, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania, a dodatkowo znów przewoził pasażerkę bez kasku. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny i ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. 21 – letnia pasażerka również otrzymała mandat za nieużywanie kasku ochronnego — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

— Skuter jeździ bardzo dobrze, nie widzę w czym jest problem — mówił podczas policyjnej kontroli 22-latek.

Dobrze jednak nie jeździł.
— Policjanci ocenili, że jest w opłakanym stanie. Nie działały hamulce, światła, a elementy skutera trzymały się na taśmie samoprzylepnej — podsumowuje kom. Nowacki.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB