Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Rowerowa wycieczka nad Zalew Wiślany

2018-06-09 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-09 10:21:25)
Wycieczka rowerowa z MOSiR

Wycieczka rowerowa z MOSiR

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

W niedzielę odbędzie się kolejna w tym roku wycieczka rowerowa dla wszystkich chętnych. Tym razem celem wyprawy będzie Suchacz. Start o godz. 10 z pętli tramwajowej na ul. Ogólnej.

Wycieczki rowerowe, których celem jest poznawanie okolic Elbląga, mają już swoich wiernych fanów. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na kolejną wyprawę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Tym razem rowerzyści pojadą do Suchacza.

— Leżący nieopodal Elbląga Suchacz to miejscowość z bardzo ciekawą i nieznaną powszechnie historią — informuje Marek Kamm z działu organizacji imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Udział w tej wyprawie jest bezpłatny. Zbiórka chętnych na pętli tramwajowej przy ul. Ogólnej. Start o godz. 10.
— Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym, wiosennym powietrzu! Dla pierwszych 50 osób są przygotowane mapki GreenVelo: Królestwo nad Zalewem Wiślanym i Królestwo Warmia i okolice — dodaje Marek Kamm.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Dłuższa przerwa została zaplanowana na punkcie widokowym w Suchaczu.
— Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku, warto też zabrać lornetki. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny — informuje Marek Kamm.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych z działającymi przerzutkami i amortyzatorami.
Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w siedmiu wycieczkach). Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 r. w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Trasa niedzielnej wycieczki: Elbląg, Łęcze, Pagórki, Ostrobrzeg, Kadyny, Suchacz, Nadbrzeże, Kamionek Wielki, Elbląg.