Niedziela, 28 maja 2023. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Nocne prace na skrzyżowaniu. Utrudnienia w ruchu

2018-06-11 12:18:34 (ost. akt: 2018-06-11 12:41:27)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Komeńskiego i Kochanowskiego w Elblągu. Roboty będą prowadzone do najbliższego piątku (15.06) w godzinach 22-6. W tych godzinach ruch pozostanie otwarty jedynie dla karetek pogotowia.

Od poniedziałku do piątku (11-15.06) będą wykonywane roboty drogowe związane z przebudową skrzyżowania ulic Jana Amosa Komeńskiego i Jana Kochanowskiego oraz odtworzenie nawierzchni po robotach sieciowych. Prace rozpoczną się w poniedziałek o godz. 22 od frezowania istniejącej nawierzchni.

— Przepraszamy za utrudnienia oraz możliwy hałas podczas robót drogowych w godzinach nocnych — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Prace będą realizowane w ramach tzw. „umowy drogowej” pomiędzy inwestorem obiektu handlowego, firmą RWS Investment Group, a władzami Elbląga. Na jej mocy inwestor zobowiązany jest m.in. do przebudowy skrzyżowania ul. Kochanowskiego – ul. Komeńskiego.
— Celem przebudowy jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu, w związku z przewidywanym wzrostem natężenia ruchu związanym z realizowanym obiektem handlowym — informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Zakres robót obejmował będzie:
— wyniesienie tarczy skrzyżowania wraz z wykonaniem nowej nawierzchni bitumicznej jezdni
— wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Kochanowskiego na wlocie zachodnim
— przebudowę chodników, krawężników i obrzeży w zakresie powiązania rozwiązań projektowych ze stanem istniejącym
— przebudowę oświetlenia ulicznego (doświetlenie przejść dla pieszych)
— wykonanie oznakowania poziomego i pionowego
— przebudowę kanalizacji deszczowej (dodatkowe wpusty deszczowe)
— zabezpieczenie infrastruktury podziemnej