Elinborg z Wysp Owczych wystąpi w Elblągu

2018-06-11 15:00:35(ost. akt: 2018-06-11 15:14:05)
Elinborg

Elinborg

Autor zdjęcia: arch. artystki

W ramach pierwszej polskiej trasy koncertowej elbląską Mjazzgę odwiedzi Elinborg.
Elinborg to piosenkarka i autorka tekstów z Wysp Owczych. „Od małego” występowała i tworzyła muzykę. Urodziła się i wychowała na w miejscowości Syðrugøta, gdzie mieszka około 430 osób.
W 2015 roku wydała swoją pierwszą EP z czterema piosenkami w swoim ojczystym języku, kilka miesięcy później otrzymała nagrodę za Debiut Roku na Wyspach Owczych (Faroese Music Awards). Od czasu wydania swojego pierwszego EP artystka dużo koncertowała na Wyspach Owczych. W 2015 roku wystąpiła też na dużej muzycznej imprezie jaką jestG! Festival. Natomiast w 2016 roku ponownie można ją było zobaczyć podczas kolejnych festiwali:Summer Festival,ÓlavsøkaiVoxbotn. Ponadto w tym samym roku Elinborg zdobyła tytuł Best Live Act Of The Year podczas rozdania farerskich nagród muzycznych Faroese Music Awards (FMA).

W lutym 2017 roku na rynku pojawiło się drugie wydawnictwo Elinborg zatytułowane „Landið Sum Ongin Sær”, którego wydawcą jest farerska wytwórnia Tutl.

Elinborg proponuje misternie utkany alternatywny folk pop, oparty na oszczędnie podanej elektronice, subtelnych partiach pianina i syntezatorów, delikatnych gitarach i stonowanej perkusji. Zwiewna poświata tej muzyki czaruje detalami i urzeka radosno-melancholijną aurą. Duża w tym zasługa producentów, będących równocześnie muzykami. Nadali oni muzyce Farerki gustownego posmaku i klasy. Z wyczuciem przygotowali oprawę muzyczną, w której nie usłyszymy ani niepotrzebnych ozdobników ani przepychu, a jednak która mimo tego jest bardzo magnetyczna i pociągająca.

Mjazzga, 15-06-2018 godz. 20:15.
Informacja klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski