Z nożem w ręku rzucił się na 28-latka... Brutalny napad na Gdańskiej

2018-06-13 11:54:53(ost. akt: 2018-06-13 12:03:02)

Autor zdjęcia: KPP

28-latek został zaatakowany na ulicy przez pijanego i agresywnego mężczyznę. Napastnik przewrócił go na ziemię, podduszał i groził nożem, bo chciał pieniędzy. Z kieszeni spodni swojej ofiary zabrał 3 złote i zabrał e-papierosa. Wkrótce podejrzany był już w rękach policjantów.
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wtorek (12.06) około godz. 20 na ul. Gdańskiej w Elblągu.
— Do 28-letniego mieszkańca Elbląga podszedł pijany i agresywny mężczyzna. Przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, zaczął podduszać i groził nożem. Chciał pieniędzy. Z kieszeni spodni swojej ofiary zabrał 3 zł i e-papierosa. Następnie uciekł — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Pokrzywdzony zadzwonił pod numer alarmowy 112 i na miejsce przyjechał patrol. W tym samym czasie rozdzwoniły się telefony u oficera dyżurnego elbląskiej policji.
— Ludzie zgłaszali, że na kilka ulic dalej pijany mężczyzna zaczepia przechodniów. Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który wcześniej dokonał rozboju. Po kilku minutach został zatrzymany na ulicy Orlej i trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim skradzionego, elektronicznego papierosa. 23-latek to mieszkaniec Elbląga. W przeszłości był notowany za groźby i uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze będą wnioskować do sądu o areszt dla podejrzanego. Grozi mu kara do 12 lat więzienia — kończy Sawicki.