Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Targi w Starym Polu już w ten weekend. Co czeka na odwiedzających?

2018-06-15 16:00:00 (ost. akt: 2018-06-15 15:50:26)
Organizatorzy targów zapraszają w sobotę i niedzielę w godz. 9-17

Organizatorzy targów zapraszają w sobotę i niedzielę w godz. 9-17

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Pogoda dopisuje, prace w ogrodach i na działkach trwają pełną parą. Już w ten weekend warto wybrać się do Starego Pola, gdzie odbędzie się kolejna edycji Żuławskich Tragów Rolnych. Swoją ofertę zaprezentuje około pół tysiąca wystawców.

— Przez dwa dni odwiedzający znajdą u nas praktycznie wszystko, co może być potrzebne do ogrodu i sadu, a nawet do domu czy na balkon — zapewnia Włodzimierz Sawirski, komisarz Żuławskich Targów Rolnych z Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Starym Polu. — Szacujemy, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na targach zaprezentuje się około 500 wystawców, a w ciągu tych dwóch dni odwiedzi nas blisko 40 tysięcy osób. Chociaż lista zgłoszeń jest już zamknięta, to ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach, nawet jeśli zgłoszą się na kilka dni czy w dniu rozpoczęciu imprezy. Sporo miejsca podczas tej imprezy mamy bowiem na tzw. „manhattanie”, czyli w miejscu, gdzie może zaprezentować się cała reszta mniejszych wystawców — dodaje.

Organizowane po raz 25. Żuławskie Targi Rolne odbędą się już w najbliższy weekend. Organizatorzy zapraszają do Starego Pola w sobotę i niedzielę od godz. 9 do godz. 17. Podczas targów zaprezentują się przedstawiciele kilkunastu branż. Najwięcej wystawców zgłosiło się tradycyjnie z branży ogrodniczej. Na stoiskach w tym bloku znajdziemy m.in.: materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny rabatowe, doniczkowe, cebulowe oraz nasiona i rozsadę warzyw.

Na targach gościć będą również producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą także firmy budowlane, motoryzacyjne, oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. Problemów z zakupem odpowiednich mebli czy oświetlenia nie powinny mieć również osoby planujące aranżację ogrodu.

— W Starym Polu pojawi się również całkiem sporo wystawców oferujących produkty spożywcze wytwarzane tradycyjnymi metodami. Smakosze będą mogli kupić wędliny, sery, miody, zioła czy nalewki — mówi Włodzimierz Sawirski.
Uzupełnieniem wydarzenia tradycyjnie są wystawy zwierząt hodowlanych, ptaków, konkursy hodowców oraz wystawa rzemiosła artystycznego. 
Jedną z większych atrakcji targów będzie także Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której swój dorobek zaprezentują hodowcy koni, bydła mlecznego i mięsnego oraz trzody chlewnej z województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Obok zmagań dla „zawodowców” odbędzie się również Konkurs Młodego Hodowcy.


Tradycją targów jest również pokaz zwierząt użytkowych i ozdobnych, m.in. królików, kur, indyków i gołębi oraz wystawa ptaków egzotycznych. Swoje prace zaprezentują również artyści ludowi i rękodzielnicy.

Podczas imprezy będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu.

O dobry nastrój zadbają także muzyczne zespoły. Dla gości w sobotę zagra zespół Babsztyl, a w niedzielę muzycy grupy Trzy Gitary.
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej oferty. Mamy nadzieję, że dopiszą nam nie tylko wystawcy i hodowcy, ale i pogoda, tak aby odwiedziło nas, jak najwięcej osób. Liczymy także na elblążan, którzy zawsze chętnie odwiedzają Stare Pole i są tu mile widziani. Zapraszamy — zachęca komisarz targów.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KATOLIK #2520417 | 159.205.*.* 17 cze 2018 08:21

    Przecież niedziela! Do kościoła, a nie handlować. A w tą nie wolno!!! -ten kraj zidiociał.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. P.....e lewactwo #2520344 | 109.241.*.* 16 cze 2018 22:34

    Trzoda chlewna? My mamy dość kodorastów i ubywateli!

    odpowiedz na ten komentarz