Brawurowa jazda „pożyczonym” od brata audi. 17-latek o mało nie wjechał do rzeki

2018-06-18 14:40:38(ost. akt: 2018-06-18 14:42:34)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

W minioną sobotę policjanci z ruchu drogowego obsługiwali nietypową interwencje w miejscowości Różany na terenie gminy Gronowo Elbląskie. 17-latek bez wiedzy brata wziął audi i wspólnie z kolegami urządził sobie „przejażdżkę”. Zakończyła się ona groźną kolizją na moście. Chłopak spowodował zagrożenie na drodze i o mały włos nie wjechał do rzeki. Za brawurową akcję został przykładnie ukarany.
Zdarzenie miało miejsce około godziny 18 w miejscowości Różany (gm. Gronowo Elbląskie). 17-latek jadąc od Zwierzna w kierunku Gronowa jechał zbyt szybko. Stracił panowanie nad autem, które wbiło się bariery ochronne mostu na rzece Tyna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy. Nie miał uprawnień.

— Zarówno 17-latek, jak i jego dwaj koledzy nie doznali żadnych obrażeń. Mieli dużo szczęścia. Auto mogło wpaść do rzeki, a oni sami mogliby się utopić — powiedział sierż. szt. Maciej Krztoń, policjant ruchu drogowego, który obsługiwał zdarzenie.

Za jazdę bez uprawnień oraz za spowodowanie zagrożenia na drodze, kierujący został ukarany dwoma mandatami po 500 zł. Okazało się, że nastolatek „pożyczył” auto od starszego brata, który o zdarzeniu dowiedział się od policjantów.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg