Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Dni Elbląga 2018. Elbląskie fabryki zapraszają na drzwi otwarte. Co przygotowały?

2018-06-22 15:50:00 (ost. akt: 2018-06-22 16:02:42)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tradycyjnie już podczas Dni Elbląga mieszkańców zaproszą do siebie największe zakłady. W sobotę i niedzielę z okazji święta dla miasta drzwi dla zwiedzających otworzą Browar w Elblągu, Żuławska Fabryka Mebli oraz zakład GE Power.

W piątek rozpoczęło się tegoroczne święto miasta. Tradycyjnie już zabawa z okazji Dni Elbląga będzie trwała trzy dni, do najbliższej niedzieli. Podczas świętowania będzie także okazja, żeby zwiedzić największe elbląskie zakłady.

W sobotę, w godz. 10-14 odbędzie się dzień otwarty w Browarze w Elblągu.
— Zadbamy o to, aby nasi goście mogli poznać cały cykl produkcyjny, od przysłowiowego ziarna do gotowego, złocistego trunku. Chętnie dzielimy się naszą tajemną wiedzą na temat warzenia piwa — mówi dyrektor browaru w Elblągu Jacek Sawicki.

Podczas zwiedzania goście będą pod opieką przewodników, którzy szczegółowo opowiedzą o tym, jak wygląda praca w browarze. Wstęp na teren browaru będzie możliwy za okazaniem dokumentu tożsamości. Najmłodsi podczas zwiedzania, muszą pozostać pod opieką dorosłych.

To nie koniec niespodzianek, bo dla elblążan przygotowano także mnóstwo atrakcji w strefie Specjala na Wyspie Spichrzów. Jedną z niespodzianek będzie także kolejna edycja gry terenowej „Śladami Legend Północy”, której w tym roku towarzyszyć będzie także aplikacja mobilna.

Tego samego dnia, w godz. 10-13, elblążanie będą także mogli zwiedzić halę Żuławskiej Fabryki Mebli przy ul. Żuławskiej. Podczas zwiedzania zespół ekspertów marki Meble Wójcik zaprezentuje cały proces produkcyjny, opowie o nowych technologiach, parku maszynowym oraz sposobie dystrybucji produktów. Będzie to okazja, aby zobaczyć nie tylko sam proces produkcji mebli, ale również zwiedzić najnowszą fabrykę z grupy Meble Wójcik.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się niedziela (24.06). W godz. od 10 do 14 elblążanie będą mogli zwiedzić Zakład Produkcji Turbin w dwóch lokalizacjach przy: ul. Dolnej 5 i Stoczniowej 2. W elbląskim zakładzie, będącym częścią amerykańskiego koncernu General Electric produkowane są przede wszystkim turbiny parowe o mocy od 18MW do 1500MW, które zasilają zarówno polski, jak i zagraniczny sektor energetyczny. W fabryce znajdującej się przy ul. Stoczniowej mieszkańcy Elbląga będą mogli zobaczyć gotową turbinę, części z jakich się składa i poznać proces jej produkcji. W fabryce znajdującej się przy ul. Dolnej zobaczą zaś wielkogabarytowe odlewy staliwne i żeliwne i będą mogli zapoznać się ze skomplikowanym procesem ich produkcji.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB