Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Nowy dyrektor w Starcie. To będzie trudny sezon dla drużyny

2018-06-19 13:09:00 (ost. akt: 2018-06-19 13:21:29)
Joanna Waga (z piłką) nie przedłużyła kontraktu z Kram Startem

Joanna Waga (z piłką) nie przedłużyła kontraktu z Kram Startem

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pięć piłkarek ręcznych opuściło Kram Start Elbląg po zakończeniu sezonu. Na dodatek kontraktu nie przedłużyła również kapitan zespołu Joanna Waga. Władze klubu mają również problemy z dopięciem budżetu.

W poniedziałek odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Elbląskiego Klubu Sportowego Start Elbląg, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz udzielono absolutorium dla zarządu klubu. Jak się okazuje, nadchodzący sezon może się okazać jednym z trudniejszych.

Kram Start zamknął ubiegły rok ze stratą wynoszącą blisko 370 tys. zł. Dobrą informacją jest, że zmniejszył zadłużenie w porównaniu do 2016 r. Władze klubu dalej muszą jednak oszczędzać.
— W tym sezonie z płacami nie będziemy żyli ponad stan — oświadczył szef Rady Sponsorów Paweł Jankowski. — Chcemy odmłodzić kadrę zespołu, co pozwali nam spłacić zadłużenie w sezonie 2018/2019 roku.

— Na najbliższy sezon, żeby w miarę dobrze prosperować, potrzebujemy około 1 mln 600 tys. zł. Są olbrzymie problemy z dopięciem takiego budżetu, ale nie możemy załamywać rąk — mówi Stanisław Tomczyński, który w poniedziałek został ponownie wybrany na prezesa elbląskiego klubu. — Wycofał się nam jeden ze sponsorów, firma Energa, i to też ma przełożenie na kondycję finansową.

Umowę sponsorską z klubem przedłużyła firma Kram.
— W dalszym ciągu możemy liczyć na wsparcie z Urzędu Miejskiego w Elblągu, Urzędu Marszałkowskiego, firmy MOP 83 oraz mniejszych darczyńców — mówi prezes Tomczyński.

Klub zatrudnił na stanowisku dyrektora Łukasza Kulińskiego, który wcześniej pełnił podobną funkcję w klubie Meble Wójcik Elbląg. Ma się zajmować marketingiem, a także pozyskiwaniem nowych sponsorów.

Wiadomo już, że w nowym sezonie w elbląskim klubie nie zagrają: Sylwia Lisewska (HCM Bala More, Rumunia), Aleksandra Stokłosa (wypożyczenie CSU Cluj, Rumunia), Daria Szynkaruk (Pogoń Szczecin), Aleksandra Dorsz (powrót do GTPR Gdynia) i Aleksandra Kwiecińska (GTPR). Nowej umowy nadal nie podpisała Joanna Waga. Z kolei z funkcji kierownika drużyny zrezygnowała Justyna Stelina, a klub podziękował za pracę fizjoterapeucie Krzysztofowi Garcarczykowi.

W Kram Starcie pozostają: Sołomija Szywierska, Klaudia Powaga, Barbara Choromańska, Justyna Świerczek, Aleksandra Jędrzejczyk, Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Patrycja Świerżewska, Hanna Yashchuk i Daria Gerej. Funkcję trenera nadal pełnił będzie Andrzej Niewrzawa.
— Klub prowadzi rozmowy z zawodniczkami, które mają dołączyć do zespołu. Na podawanie nazwisk jest jednak za wcześnie, dopóki nie zamkniemy budżetu. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu tygodnia — stwierdza Tomczyński.

Przygotowania do nowego sezonu piłkarki ręczne Kram Startu rozpoczną 9 lipca. W tym samym miesiącu wyjadą na zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie (18-21 lipca). Drużyna z Elbląga weźmie udział w turniejach w Kobierzycach (4-5.08), Piotrkowie Trybunalskim (17-18.08) oraz Kościerzynie (24-25.08). Liga wystartuje 1-2 września.
JK