Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Prokuratorów czeka przeprowadzka. Najpierw jednak remont

2018-06-21 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-21 09:03:40)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Prokuratura Okręgowa opuści zajmowany budynek na Bulwarze Zygmunta Augusta i przeprowadzi się na Pułkownika Dąbka. To jednak nie nastąpi szybko.

Budowa w centrum Elbląga siedziby nowego sądu, w którym znajdują się Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy, spowodowała nie tylko konsolidację tych jednostek w jednym miejscu, ale także pozwoliła zwolnić budynki, w których do tej pory zapadały wyroki przed obliczem elbląskiej Temidy. To dotyczy m.in. budynku Sądu Rejonowego przy ul. Płk. Dąbka 8. Opuszczone już teraz przez pomieszczenia, mają teraz zagospodarować pracownicy Prokuratury Okręgowej, która funkcjonuje obecnie w budynku przy ul. Bulwar Zygmunta Augusta 13.

Jak się jednak okazuje, przeprowadzka nie nastąpi szybko, bo zanim prokuratorzy rozpoczną pracę w nowym miejscu, obiekt przy ul. Płk. Dąbka 8 musi jeszcze przejść gruntowny remont.

— Być może w tym roku bądź w kolejnym powstanie projekt budowlany. Zależne jest to oczywiście od środków finansowych. Jeśli wziąć pod uwagę np. trzyletni cykl inwestycyjny, to łatwo policzyć, że na Płk. Dąbka przeprowadzimy się w okolicach... 2022 roku — mówił nam Leszek Gabriel, szef Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Remont ma objąć m.in. wyburzenie ścian działowych i przystosowanie powierzchni do pracy prokuratorów.
— Na parterze mają być pomieszczenia przesłuchań, okazań, doprowadzeń etc. Pierwsze i drugie piętro ma zająć Prokuratura Rejonowa, a trzecie - Prokuratura Okręgowa — dodaje Leszek Gabriel.

Budynek prokuratury okręgowej przy Bulwarze Zygmunta Augusta to willa, która sąsiaduje z zabytkowym budynkiem dawnej Agnes Miegel Schule. Willa, w czasach województwa elbląskiego, była siedzibą Prokuratury Wojewódzkiej. Jak podkreślają prokuratorzy to miejsce piękne, ale z punktu widzenia ich pracy całkowicie niepraktyczne i wymagające modernizacji.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KLIM #2522901 | 83.20.*.* 21 cze 2018 10:13

    Nareszcie opuszcza ten piekny obiekt.Lecz o całe 30 lat za pózno.Przenies ich na Skrzydlata do baraków,a ludzi z baraków na Bulwar.

    odpowiedz na ten komentarz