Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy przez polskich celników

2018-07-03 11:00:17(ost. akt: 2018-07-03 09:56:53)

Autor zdjęcia: nadesłane

W miniony weekend na drogowych przejściach granicznych, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG zatrzymali 6 cudzoziemców, którzy usiłowali wjechać do Polski. Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii.
Pierwsze trzy osoby zatrzymano 30 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium RP. 37-letnia kobieta oraz 40 i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę posługując się paszportem FAN-ID. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a następnie pojechać do Niemiec.

Tego dnia na przejściu w Gronowie zatrzymano też 32-letniego obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec z paszportem kibica postanowił odwiedzić znajomego w Warszawie.

Natomiast dwóm kolejnym kibicom, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z PSG w Braniewie przerwali podróż 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych. Obcokrajowcy odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2535068 | 77.253.*.* 12 lip 2018 14:39

    widzę, że GO skasowała poprzednie komentarze mówiące prawdę o tych "kibicach". W związku z tym napiszę ponownie: droga redakcjo Gazety Olsztyńskiej, proszę nazywać rzeczy i faktu po imieniu. W sprawie przedstawionej w artykule nie mamy do czynienia z kibicami, tylko z NIELEGALNYMI ISLAMSKIMI IMIGRANTAMI.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Anty lewak #2529925 | 109.241.*.* 3 lip 2018 12:54

    I jeszcz dobrze wybatożyć żeby się bali. Tylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz