Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Jechał zygzakiem po Gronowie Górnym. Inny kierowca wezwał policję

2018-07-13 13:17:22 (ost. akt: 2018-07-13 13:19:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali i wyeliminowali z ruchu pijanego kierującego. Swój udział miał w tym także mężczyzna, który jechał za autem i widząc, że kierujący nim stwarza zagrożenie dla innych, zadzwonił na policję.

2 lata pozbawienia wolności mogą grozić 44-letniemu mężczyźnie kierującemu kią ceed. Jego zachowanie (jazda zygzakiem) w gronowie Górnym zostały zauważone przez innego uczestnika ruchu. Mężczyzna widząc niepewnie jadącego i stwarzającego zagrożenie kierowcę zadzwonił na policję i jechał za mężczyzną informując o jego położeniu.

W trakcie kontroli okazało się, że 44-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, miał on także zatrzymane prawo jazdy do 25 lipca 2018 roku.

Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Teraz mężczyzna odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafi do sądu. Oprócz 2 lat pozbawienia wolności konsekwencją takiej jazdy będzie sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski