Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Znikające i pojawiające się meble ogrodowe

2018-07-18 13:04:31 (ost. akt: 2018-07-18 13:08:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży mebli ogrodowych, które zginęły sprzed ośrodka kultury w Tolkmicku. Jak ustalili funkcjonariusze, meble z racji swojej wielkości i przeznaczenia stały na zewnątrz budynku. Gdy zauważono ich brak, sprawa trafiła na policję.

Zestaw ogrodowy o wartości około 1500 złotych zniknął sprzed budynku ośrodka kultury w Tolkmicku. Składał się ze stołu oraz ław. O sytuacji powiadomiono policję.

— Meble ogrodowe wykorzystywane były podczas przedsięwzięć organizowanych w Tolkmicku, ale i przez samych mieszkańców, którzy mogli zestaw ten wypożyczyć. W pewnym momencie zauważono brak mebli. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zaczęli rozpytywać mieszkańców — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na drugi dzień ogrodowy zestaw pojawił się w miejscu, gdzie pierwotnie się znajdował
— Sądzimy po prostu, że któryś z mieszkańców „zapomniał”, iż ma go oddać — dodaje jeden z funkcjonariuszy. — Gdy zorientowano się że policja szuka zaginionego zestawu mebli, to motywacja do szybkiego oddania znacznie wzrosła.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB