Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Tolkmicko zaprasza na rybkę, koncerty i teatr. Dni Jakubowe 2018

2018-07-18 18:00:39 (ost. akt: 2018-07-18 14:47:17)
Dni Jakubowe w Tolkmicku

Dni Jakubowe w Tolkmicku

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Tolkmicko zaprasza mieszkańców oraz turystów do wspólnego świętowania tegorocznych Dni Jakubowych.

W tym roku Dni Jakubowe odbędą się 28-29 lipca (sobota, niedziela). Dzień pierwszy upłynie pod znakiem Festiwalu "Pielgrzymi Północy". Dokładnie o godz. 12.03 z wieży ratuszowej rozbrzmi tolkmicki hejnał, to będzie sygnał do rozpoczęcia "Jarmarku pielgrzyma". Prezentacja rzemiosł dawnych i tradycyjnych, warsztaty archeologiczne pn. "Odkrywanie najdawniejszych dziejów Tolkmicka", przygotowane przez Towarzystwo Naukowe Pruthenia, warsztaty włókiennicze, kaletnicze, to tylko niektóre z sobotnich atrakcji. O godz. 18.30 w kościele św. Jakuba wystąpią Trubadurzy Chrystusa Pana, Joculatores Dei oraz schola Teatru Węgajty.

Niedziela rozpocznie się uroczystą mszą z procesją wokół kościoła (początek o godz.11). O godzinie 12.20 z wieży ratuszowej ponownie rozbrzmi hejnał tolkmicki, to znak, że można już rozpocząć uroczysty przemarsz na targowisko z Orkiestrą Dętą z Zielonki Pasłęckiej, która zagra też krótki koncert dla gości Dni Jakubowych.

W niedzielę mieszkańcy oraz turyści będą mogli posmakować zupy rybnej (bezpłatnie) oraz innych smakołyków na stoiskach kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń. O godz.13 rozpoczną się koncerty zespołów: Tolkmiczanki, Sasanki, Sentyment. Na godz. 14 zaplanowano koncert Alicji Westerlich, uczestniczki The Voice od Poland, o godz. 15.30 zagra Libra Band z Braniewa. O godz. 18 wystąpi teatr muzyczny hals z programem „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Tegoroczne Dni Jakubowe zakończy o godz. 16 - święcenie łodzi w porcie w Tolkmicku oraz msza o godz.18 w kościele św. Jakuba, a po niej święcenie pojazdów.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB