Targi Pszczelarskie w Karczowiskach Górnych

2018-08-02 15:11:25(ost. akt: 2018-08-02 15:19:26)
Regionalne Święto Miodu

Regionalne Święto Miodu

Autor zdjęcia: ECK

W dniach 4-5 sierpnia w Karczowiskach Górnych odbędą się miodowe targi.
Dla wszystkich pszczelarzy, ekoturystów i konsumentów miodu oraz zdrowej żywności organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Na stoiskach będzie królował miód, jak również wszelkie jego pochodne; wyroby z wosku pszczelego, miodowe piwa i miody pitne, a także kosmetyki na bazie produktów pszczelich. Nie zabraknie również stoisk ze swojskimi serami, wędlinami czy chlebem na naturalnym zakwasie. Będą domowe ciasta, a także naturalne przyprawy i zioła, nalewki, cydry oraz wina. Tych, którzy lubią rzeczy wyjątkowe zachęcamy do odwiedzania stoisk z rękodziełem, wikliną i biżuterią.

W sobotę zagra Kapela Podwileńska, która powstała w Niemenczynie w 2011 roku zdobywając sympatię widzów na Wileńszczyźnie i w Polsce. Hymnem kapeli stała się piosenka „Jesteśmy znad Wilii”, a w repertuarze znajdują się „Walc niemenczyński”, „Śni mi się Polska” do słów Apolonii Skakowskiej i inne melodie rodem z Ziemi Wileńskiej oraz polskie pieśni ludowe i patriotyczne. Kapela kilkakrotnie występowała na Festiwalu Kultury Kresowej w Głogowie, Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, na Kaziukach wileńskich, organizowanych na Wileńszczyźnie i różnych regionach Polski.

W niedzielę odbędzie się koncert Tomka Steńczyka. Artysta jest znany na elbląskiej scenie muzycznej jako charyzmatyczny muzyk, gitarzysta i wokalista. Wraz z zespołem wykona utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty.Źródło: Dziennik Elbląski