Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Dobre serce nie wychodzi z mody... Tak pomagają policjanci z Elbląga

2018-08-03 13:44:32 (ost. akt: 2018-08-03 13:51:09)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Spodnie, sukienki, buty i mnóstwo zabawek. Dzielnicowi z drugiego rewiru przekazali potrzebującym dzieciom ubrania i zabawki. Wszystko to dostali od kobiety, która prowadziła wcześniej rodzinę zastępczą. Spotkali ją podczas obchodu. To nie pierwszy raz, kiedy policjanci z Elbląga udzielają się dobroczynnie.

Elbląscy policjanci doskonale wiedzą, że powiedzenie „Dobre serce nie wychodzi z mody” jest i będzie aktualne. Starszy aspirant Patryk Kiedrowski i młodszy aspirant Krzysztof Kaszyc to dzielnicowi z drugiego rewiru. Podczas obchodu spotkali kobietę, która przekazała im ubrania i zabawki dla dzieci. Prośba pani, która prowadziła wcześniej rodzinę zastępczą, była jasna: „przekażcie panowie te rzeczy potrzebującym … wy będziecie wiedzieli najlepiej komu i gdzie”.

Mundurowi zebrali wszystko w siedem wielkich worków, które trafiły do najmłodszych z punktu przedszkolnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu. Część z nich trafi także do innych placówek pomocowych.

To nie pierwszy raz, kiedy stróże prawa z Elbląga niosą pomoc. W ubiegłym roku trzech mężczyzn, w tym policjant z Elbląga (aspirant sztabowy Jarosław Wojtowicz), podjęli wyzwanie przepłynięcia na deskach SUP Kanału Elbląskiego z Ostródy do Elbląga. Wszystko to dla 2–letniej Mai Miros, która od urodzenia jest niewidoma. Akcja miała na celu wsparcie jej leczenia. Udało się. Rodzice pozyskali fundusze na rehabilitację.

Kolejny przykład ofiarności stróżów prawa z Elbląga prezentuje aspirant sztabowy Radosław Apanowicz. Policjant, który wspólnie z żoną i przyjaciółmi, wspiera najbardziej potrzebujących na terenie miasta i powiatu elbląskiego. Grupa "Oddam Obiad" w której działa, pomogła już niejednej rodzinie stanąć na nogi. Mają jeden cel - niemarnowanie jedzenia i dzielenie się tym czym mogą. Grupa działa na facebooku i zrzesza kilka tysięcy elblążan, którzy dzielą się dosłownie wszystkim.