Są pierwsze punkty. Olimpia pokonała Pogoń w Siedlcach

2018-08-04 18:51:14(ost. akt: 2018-08-05 13:26:52)
Jakub Bojas

Jakub Bojas

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg. Drużyna Adama Borosa wygrała z Pogonią w Siedlcach 1:0 po golu Jakuba Bojasa z rzutu karnego w 48. min.
Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 - Bojas (48, karny)
Olimpia: Pilarz – Balewski (82 Rynkowski), Lewandowski, Wenger, Szmydt (79 Kołosow), Bogdanowicz, Kuczałek, Bojas (76 Sedlewski), Kiełtyka, Persona (70 Ressel), Nowicki

Trener elblążan Adam Boros w wyjściowym składzie dokonał dwóch zmian w stosunku do ostatniego przegranego meczu z Błękitnymi Stargard (0:1): Kacpra Korkliniewskiego zastąpił Bartosz Nowicki, a w miejsce Tomasza Sedlewskiego wszedł Mateusz Szmydt.

W sobotę w Siedlcach spotkały się zespoły, które w rozegranych wcześniej dwóch kolejkach nie tylko nie zdobyły punktu, ale również i gola. Żółto-biało-niebiescy nie kryli, że jadą po zwycięstwo i swój cel zrealizowali w 100 procentach.

Od początku spotkania oba zespoły postawiły na ofensywny styl gry, więc walki nie zabrakło. Bardziej zdecydowaniej rozpoczęli gospodarze. Już w 6. min nastąpiło spore zagrożenie pod bramką Olimpii. Po strzale Bartosza Wiktoruka elbląscy obrońcy zbyt krótko wybili piłkę, dopadł do niej Michał Bochnak i minimalnie przestrzelił.

Goście odgryzali się, jak mogli i też mieli swoją okazję. W 19. min wyprowadzili atak, jednak zabrakło jednak dokładności przy podaniu Nowickiego do Michała Kiełtyki, a mogło być bardzo groźnie. Od tego momentu elblążanie grali coraz lepiej w środkowej strefie boiska. Przez długi czas szukali okazji do stworzenia zagrożenia pod bramką rywala, próbując prostopadłymi podaniami uruchamiać Szmydta i Jakuba Bojasa. W porę jednak interweniowali obrońcy gospodarzy.

W 41. min Olimpia powinna objąć prowadzenie. Bojas dośrodkował z lewej strony, a Szmydt minął się z piłką dwa metry od bramki Pogoni.

W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy zaatakowali jeszcze energiczniej. W 48. min w polu karnym gospodarzy w zamieszaniu piłkę ręką dotknął Kamil Walkow i arbiter Damian Gawęcki (Kielce) bez wahania podyktował „jedenastkę”. Karnego wykorzystał Bojasa i jak się okazało, ten gol zapewnił elblążanom trzy punkty.

Co prawda piłkarze Olimpii jeszcze raz umieścili piłkę w bramce rywala. Było to w 68. min, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał trafienia Kamila Wengera.

Wraz z upływem czasu gospodarze grali coraz bardziej nerwowo. W 83. min Tomasz Margol został ukarany żółtą kartką za faul na Sedlewskim. Zaledwie pięć minut później ponownie nie utrzymał nerwów na wodzy i po kolejnej żółtej kartce zobaczył w konsekwencji czerwoną.

W doliczonym czasie gry goście mieli jeszcze okazję do podwyższenia rozmiarów zwycięstwa. Piłka po strzale Oskara Rynkowskiego minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Piotra Smołucha.

Kolejnym rywalem Olimpii w najbliższą niedzielę w Elblągu będzie Siarka Tarnobrzeg.