środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Owoce i warzywa od działkowiczów trafiły do Banku Żywności

2018-08-07 16:00:41 (ost. akt: 2018-08-07 14:43:09)
Jedna z działkowiczek przekazała trzy skrzynki jabłek

Jedna z działkowiczek przekazała trzy skrzynki jabłek

Autor zdjęcia: arch. Banku Żywności w Elblągu

Trzy skrzynki jabłek i 45 kilogramów ogórków trafiło w tym tygodniu do Banku Żywności w Elblągu. To podarunek od działkowiczów, którzy nadmiar swoich plonów postanowili oddać osobom ubogim i potrzebującym.

Bank Żywności wspiera aż 11 tysięcy elblążan i mieszkańców okolicznych gmin. Karmi ich dobrze, z roku na rok coraz lepiej i wartościowiej: mięso i ryby w puszkach, przetwory mleczne, a nawet miód i kabanosy „lądują” w koszykach osób potrzebujących.

Lato to czas, kiedy najubożsi mogą liczyć również na świeże owoce i warzywa. Do banku trafiły już pierwsze dary od działkowiczów.
— Jedna z działkowiczek przywiozła nam trzy skrzynki jabłek, inna osoba aż 45 kilogramów ogórków. Bardzo im dziękujemy i apelujemy do wszystkich działkowiczów: jeśli urodziło się wam zbyt dużo owoców czy warzyw, to ich nie wyrzucajcie. My je chętnie przyjmiemy i rozdamy potrzebującym — mówi Teresa Bocheńska z Banku Żywności w Elblągu.

Owoce oraz warzywa można przywozić do Banku Żywności od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Magazyn banku mieści się przy ul. Stefczyka 7/8.
— Zdajemy sobie sprawę, że spora część działkowców to osoby starsze, którym ciężko jest zbierać owoce czy warzywa. Wystarczy się wówczas z nami skontaktować (tel. 55 648 66 11) i wyślemy wolontariuszy, którzy wykonają tę pracę — mówi Teresa Bocheńska.

Latem w Banku Żywności była przerwa w dostawach żywności z programu unijnego FEAD, którą wykorzystano na remont magazynu.
— Do końca sierpnia czekamy na skierowania, które wystawiają pracownicy socjalni. Kryterium dochodowe upoważniające do otrzymywania pomocy żywnościowej pozostało bez zmian: 1268 zł na osobę samotną i 1028 zł na osobę w rodzinie — informuje Teresa Bocheńska.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB