Concordia celuje w III ligę. W środę rozpocznie nowy sezon

2018-08-07 17:10:00(ost. akt: 2018-08-07 15:18:52)
Mecz z udziałem piłkarzy Concordii Elbląg

Mecz z udziałem piłkarzy Concordii Elbląg

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze Concordii Elbląg jako pierwsi spośród IV-ligowców rozpoczną nowy sezon. Drużyna Łukasza Nadolnego zmierzy się w środę przed własną publicznością z Motorem Lubawa. Początek meczu na stadionie przy ul. Krakusa o godz. 17.
Inauguracja nowego sezonu warmińsko-mazurskiej IV ligi została zaplanowana na najbliższy weekend. Piłkarze Concordii Elbląg na rozpoczęcie ligi zagrają na własnym stadionie z Motorem Lubawa. Na prośbę gości mecz został przełożony na środę (08.08).

Do nowego sezonu IV-ligowiec z Elbląga przygotowywał się przez miesiąc. W tym czasie miał m.in. 10-dniowe zgrupowanie dochodzeniowe, podczas którego trenował dwa razy dziennie. Concordia rozegrała także sześć sparingów, w tym aż pięć z III-ligowcami. Ich bilans to jedno zwycięstwo, cztery remisy i jedna porażka. Rozegrała także mecz w wojewódzkim Pucharze Polski, w którym pokonała na wyjeździe występującą w okręgówce Cresovię Górowo Iławeckie 3:0.

W trakcie letniej przerwy doszło do sporych zmian kadrowych w elbląskim zespole. Do drużyny dołączyło siedmiu nowych zawodników, a niektórzy z nich mają za sobą już występy nawet w II lidze. Z zespołem trenował też i przymierzany był do gry drugi Brazylijczyk Carlos Vinicius. Klub zrezygnował jednak ze współpracy ze względu na to, że tylko jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej może występować w zespole w meczach IV ligi.

— Przygotowania do sezonu przebiegały zgodnie z planem — podsumowuje trener elblążan Łukasz Nadolny. — Wszystko to, co sobie założyliśmy pod względem szkoleniowym i organizacyjnym, zostało zrealizowane. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonał zespół. Dla nas każdy mecz będzie tym najważniejszy. Na pewno nie zabraknie nam woli walki i ambicji. Chcemy walczyć o najwyższe cele. Nie zaprzeczam, że interesuje nas zdobycie awansu do III ligi.

Tak się złożyło, że Concordia pierwszych pięć meczów rozegra w Elblągu. Na początek w środę podejmuje Motor Lubawa (stadion przy ul. Krakusa, godz. 17).
— Najlepiej byłoby wszystkie wygrać, bo wówczas o wiele łatwiej będzie się nam walczyło w kolejnych — ocenia trener Nadolny. — Przeciwko Motorowi nie będzie mógł wystąpić Edila de Souzy Barrosa, który musi pauzować za kartki. Drużyna z Lubawy jest jedną z silniejszych w IV lidze, więc wcale nie będzie łatwo. Przed sezonem Motor zasilili: Arkadiusz Koprucki (Mławianka Mława) i Daniel Mlonek (Sokół Ostróda). Liczę, że punkty zostaną w Elblągu — dodaje.

Pozostałe mecze pierwszej kolejki odbędą się w najbliższy weekend. W tym sezonie zamiar walki o awans do III ligi zgłaszają również: GKS Wikielec, Jeziorak Iława i Motor Lubawa.
JK

• Wyniki sparingów Concordii Elbląg: — Sokół Ostróda 1:3, — Huragan Morąg 1:1, — KP Starogard Gdański 1:1, — Bałtyk Gdynia 0:0, — Wierzyca Pelplin 2:2, — Zatoka Braniewo 4:0.

Przybyli do Concordii: Tomasz Szawara, Radosław Lenart (obaj Huragan Morąg), Sebastian Kopeć (Polonia Poraj), Radosław Bukacki (Kotwica Kołobrzeg), Adam Skierkowski (Radunia Stężyca), Patryk Malanowski (Błękitni Pasym), Dominik Pawłowski (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie).

Ubyli: Karol Kruk, Jakub Konieczki (obaj Polonia Pasłęk), Dominik Domagała (Powiśle Dzierzgoń), Bartłomiej Gruszewski (powrót Żuławy Nowy Dwór Gdański), Damian Kozak (wyjazd do Anglii), Marcin Michnowski, Marcin Sawicki (wypożyczenie obaj Unia Susz).