Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Nad Jarem powstanie mini park rekreacyjno-sportowy

2018-08-08 11:49:32 (ost. akt: 2018-08-09 13:43:20)
osiedle Nad Jarem w Elblągu

osiedle Nad Jarem w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Nad Jarem, przy ul. Kłoczowskiego, rusza budowa mini parku. Inwestycja zostanie zrealizowana z pieniędzy budżetu obywatelskiego 2018 r.

Polana przy ul. Kłoczowskiego już wkrótce zmieni się w nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Przedsięwzięcie zakłada m.in. budowę ogrodzonego placu zabaw z zestawem sprawnościowym i huśtawkami, siłowni plenerowej, na której będzie można skorzystać z urządzeń typu: biegacz, orbitrek, wahadło, kierownice, czy jeździec.

— Powstanie tam również tor rowerowy dla dzieci z nawierzchni syntetycznej wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym i górka saneczkowa. Będą też stoły do gry w szachy i chińczyka. Całość dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na odpady i psie odchody oraz stojaki rowerowe — informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

— Bardzo się cieszę, że mieszkańcy kolejnej dzielnicy będą mieli bezpieczne miejsce do rekreacji i wypoczynku. To kolejna inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, dzięki pomysłowości elblążan — podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Budowa mini parku będzie kosztowała 355 tys. zł i ma się zakończyć do 31 października tego roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB