Pierwszy sprawdzian Startu. W piątek startuje turniej w Elblągu

2018-08-09 11:03:12(ost. akt: 2018-08-09 11:11:44)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pięć drużyn, w tym elbląski Start, wezmą udział w rozpoczynającym się w piątek turnieju piłkarek ręcznych o puchar prezydenta Elbląga. Dla gospodyń to będzie pierwszy sprawdzian po licznych, wakacyjnych zmianach w kadrze zespołu.
Piłkarki ręczne Startu Elbląg mają już za sobą miesiąc przygotowań do nowego sezonu w superlidze, ale jak dotychczas nie zagrały jeszcze żadnego meczu kontrolnego. Dwudniowy turniej o puchar prezydenta Elbląga, który zostanie rozegrany w najbliższy piątek i sobotę (10-11.08), będzie dla elbląskiego zespołu pierwszym sprawdzianem po wakacyjnych zmianach.

— Jeżeli chodzi o zajęcia treningowe, to wszystko przebiega zgodnie z planem i wszystko układa się po naszej myśli. Trenujemy pięć razy w tygodniu, a każdego dnia mamy po dwa trening — mówi trener Startu Andrzej Niewrzawa. — Dużo ćwiczymy na siłowni i pracujemy w hali nad szybkością, taktyką oraz techniką. Teraz przyszedł czas na mecze kontrolne — dodaje.

W turnieju w Elblągu, oprócz Startu, wystartują aktualny mistrz Polski Perła Lublin, brązowy medalista mistrzostw kraju Energa AZS Koszalin, GTPR Gdynia i KPR Kobierzyce. Zespoły zagrają systemem każdy z każdym. Przez dwa dni w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się w sumie 10 meczów. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny. Jeszcze wcześniej, bo już dzisiaj, Start rozegra jeszcze sparing z Perłą (hala przy al. Grunwaldzkiej 135, godz. 17.30).
Dołącz do naszej najfajniejszej społeczności na świecie!
Nie zapomnij polubić nas na Facebooku

Mistrz Polski przyjeżdża do Elbląga w najsilniejszym składzie z uczestniczkami akademickich mistrzostw świata, jakie w niedzielę zakończyły się w Rijece (Chorwacja): Anetą Łabudą, Aleksandrą Rosiak oraz Joanną Szarawagą. W reprezentacji naszego kraju wystąpiły także dwie zawodniczki Startu Katarzyna Kozimur oraz Patrycja Świerżewska. Polki były blisko zdobycia brązowego medalu. W decydującym spotkaniu o miejscu na podium przegrały z Koreą Południową 19:22.

— Nasza kadra na nowy sezon liczy 15 zawodniczek. W turnieju będę miał do dyspozycji 13. Nie zagrają Paulina Stapurewicz, która razem z reprezentacją Polski występuje na mistrzostwach świata juniorek w Kielcach oraz Hanna Jashchuk, która po kontuzji przechodzi rehabilitację — dodaje trener Niewrzawa. — Turniej będzie dla naszych kibiców dobrą okazją, żeby osobiście przekonać się, jak drużyna spisuje się po letnich transferach i miesiącu przygotowań. Oby tylko nie przytrafiły się nam kontuzję. Szansę gry dostaną wszystkie zawodniczki — dodaje.

Start ma zaplanowany udział w jeszcze dwóch turniejach: 18-19 sierpnia wystąpi w Piotrkowie Trybunalski (tam zagrają jeszcze Piotrcovia, GTPR Gdynia, Ruch Chorzów) oraz 25-26 sierpnia w Kościerzynie (UKS PCM Kościerzyna, Energa AZS Koszalin, GTPR Gdynia).

Kobieca superliga wystartuje 1 września. Szczypiornistki z Elbląga na inaugurację zagrają na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.
JK

• Program turnieju
Piątek:
godz. 12.30 Perła Lublin — GTPR Gdynia
godz. 14.15 Start Elbląg — Energa AZS Koszalin
godz. 16 KPR Kobierzyce — Perła
godz.17.45 GTPR — Energa
godz. 19.30 Start — KPR
Sobota:
godz. 10 Perła — Energa
godz. 11.30 GTPR Gdynia — KPR
godz.13 Perła — Start
godz. 14.30 Energa AZS — KPR
godz. 16 GTPR — Start
godz.17.30 zakończenie turnieju