środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Trzynaste Elbląskie Święto Chleba. Sprawdź atrakcje!

2018-08-09 11:45:09 (ost. akt: 2018-08-09 11:51:49)
Elbląskie Święto Chleba 2016

Elbląskie Święto Chleba 2016

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Po raz trzynasty odbędzie się Elbląskie Święto Chleba. Tegoroczna edycja została zaplanowana na koniec wakacji. W jarmarku weźmie udział 160 wystawców.

Już tradycyjnie wakacje w Elblągu pożegnamy podczas Elbląskiego Święta Chleba, które rozpocznie się 31 sierpnia (piątek) i potrwa do 2 września (niedziela). Udział w imprezie zapowiedziało 160 wystawców. Na ich stoiskach znaleźć będziemy mogli m.in. wypieki, miody, wędliny, przysmaki również z zagranicy oraz rękodzieło.

— Święto chleba to także koncerty, wystawy, prezentacje artystyczne, wyścigi smoczych łodzi i inscenizacje historyczne. Po raz pierwszy grochówkę oraz żurek ugotują dla mieszkańców członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Udział w imprezie potwierdziło również pięć naszych miast partnerskich — mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Oficjalne rozpoczęcie trzynastego Elbląskiego Święto Chleba zaplanowano na 31 sierpnia o godz. 17. Na scenie, ustawionej w pobliżu katedry św. Mikołaja, zaprezentują się przedszkolaki, młodzież szkolna oraz piłkarki ręczne Startu Elbląg. Po nich na scenie wystąpi rockowy zespół z Kaliningradu oraz grupa Las Melinas. Grupa gra ska, a także utwory utrzymane w stylistyce rockandroll, swing i reggae.

Drugiego dnia święta, w sobotę, na ulicy Stary Rynek stanie mammobus oraz krwiobus.

— W mammobusie badanie piersi będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69, które od dwóch lat nie miały robionej mammografii — zapowiada Aleksandra Kuczko z warmińsko-mazurskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dołącz do naszej najfajniejszej społeczności na świecie!
Nie zapomnij polubić nas na Facebooku

W sobotę odbędzie się też wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. A przed Ratuszem Staromiejskim Elbląski Klub Szefów Kuchni z pomocą uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych ugotuje grochówkę, której każdy będzie mógł spróbować. Degustacja rozpocznie się o godz. 14.

Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły z miast partnerskich Elbląga. W Galerii El odbędzie się potańcówka z wodzirejem w rytm muzyki ludowej. Na zakończenie sobotniego wieczoru zagrają zespoły Planogram z Ornety (grupa wykonuje muzykę rock, punk, ska i etniczną) oraz Vespa (ska). Po zmroku odbędzie się na starówce parada świateł z lampionami.

W niedzielę Elbląski Klub Szefów Kuchni rozpocznie gotowanie żurku z kiełbasą, degustacja rozpocznie się o godz. 14. Na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Malbork, Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i zespół Szwagry. Zaplanowana została również prezentacja piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik.

Muzycznymi gwiazdami XIII Elbląskiego Święta Chleba będą Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski z zespołem. Koncert zatytułowany „Egzotyczna podróż” rozpocznie się o godz. 20.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fortgjphjsgj #2552639 | 93.105.*.* 9 sie 2018 18:09

    Jestem co roku na świecie chleba...pomimo bardzo wysokich cen,zawsze coś kupię,jak święto ,to święto,czekam na ten prawdziwy chleb czarny z kminkiem i słoninę wędzoną,jaką przywożoą Litwini..nie ta podróba z Polski...wole drożej zapłacić ,iż jeść ze smakiem oryginał litewski..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz