środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Weekend w Elblągu. Sprawdź, co będzie się działo

2018-08-10 16:03:06 (ost. akt: 2018-08-10 16:35:45)
Stare Miasto w Elblągu

Stare Miasto w Elblągu

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają w ten weekend na mieszkańców Elbląga.

Zaczynamy jak zwykle w sobotę o 10 spacerem z przewodnikiem. Tym razem Bartosz Skop poprowadzi wycieczkę pod hasłem W „DUCHU” średniowiecza. Zbiórka ul. Bożego Ciała przy kościele Bożego Ciała.

O godzenie 10:00 ma placu przy katedrze zacznie się druga edycja Zlotu Foodtrucków. Zajdzie się coś dla każdego smakosza: lody tajskie, amerykańskie burgery, frytki belgijskie i niemieckie wursty, tybetańskie pierożki na parze, kozackie burgery, kuchnia czeczeńska i wiele innych. Zlot potrwa do niedzieli do 20:00.

To już ostatni koncert „XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018”. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert „Morski powiew lasu”. W muszli koncernowej wystąpi grupa „Banda Czworga”. Wykonują oni muzykę z pogranicza folku i piosenki żeglarskiej. Liderami zespołu są Przemysław Piejdak – wokal, gitara fado coimbra, bouzouki irlandzkie i mandolina i Rafał Sajko – wokal, gitara akustyczna, mandolina oktawowa i harmonijka ustna. Aktualnie grupę współtworzą: Arkadiusz Kozakiewicz – cajon, perkusjonalia, wokal i Tomasz Mianowski – wokal, bas. W zespole grali także: Maciej Karpiński – wokal, bas, Michał Dreger – wokal, bas i Marek Ewertowski – wokal, bas, harmonijka ustna. Zapraszamy w niedzielę 12 sierpnia tradycyjnie o 17:00.

Również w ten weekend można się wybrać na przejażdżkę naszym zabytkowym tramwajem linii T na trasie Saperów-plac Słowiański-Marymoncka.

W parku Dolinka vis-à-vis Restauracji Stara Karczma w sobotę zostanie wyświetlony film „Zwyczajna dziewczyna” . Prosimy zabrać z sobą coś do siedzenia i ciepłą odzież. Projekcja zaczyna się o 20:30. Organizatorem Kina w parku jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB