Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Politycy z pierwszych stron gazet w Elblągu [zdjęcia]

2018-08-23 17:56:00 (ost. akt: 2018-08-23 18:51:14)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Kampania wyborcza ruszyła na dobre. W czwartek Elbląg odwiedzili premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, by udzielić poparcia kandydatom w wyborach na prezydenta Elbląga. Wybory odbędą się 21 października.

Premier Mateusz Morawiecki dotarł do Elbląga około godz. 14. Złożył kwiaty przed pomnikiem Ofiar Grudnia '70, a później spotkał się z mieszkańcami na Starym Mieście. I zachęcał do głosowania na Jerzego Wilka, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.

— Jerzy Wilk to kandydat wiarygodny, który doprowadzi do tego, że będzie najlepsza współpraca z rządem. To on i poseł Leonard Krasulski doprowadzili do tego, że pozyskaliśmy środki dla Elbląga w kwocie 7 mln zł na budowę ważnych dróg lokalnych. Jerzy Wilk podczas swojej prezydentury zbudował także uczęszczane przez elblążan Centrum Rekreacji Wodnej za niewielkie pieniądze, mieszcząc się w budżecie — zapewniał premier Morawiecki, podczas otwartego spotkania z elblążanami.

I podkreślał, że pod skrzydłami dobrego gospodarza Elbląg będzie miał szansę na rozwój.
— Jesienią ruszy tak oczekiwana przez elblążan inwestycja związana z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W 2007 r. premier Jarosław Kaczyński przeznaczył 0,5 mld zł na przekop. Wystarczyło wtedy przeprowadzić tę inwestycję, niestety PO i PSL zarzuciły ten projekt. My jesteśmy wiarygodni. W budżecie rządowym są już na to przeznaczone pieniądze. Z uwagi na nasz program uszczelniania podatkowego, zdobyliśmy pieniądze na to, by Elbląg z powrotem mógł się rozwijać — mówił premier Morawiecki.

Na czwartkowe spotkanie, oprócz zwolenników obecnego rządu, przybyli także przeciwnicy PiS. Uzbrojeniu w transparenty m.in. z napisami „Chcę żyć w wolnej Europie a nie w PISolandii”, wykrzykiwali także hasła w obronie konstytucji i niezawisłości polskich sądów.

— Moim zdaniem, Polska i polskie rodziny nigdy nie byli bardziej wolni, niż są teraz. Wolni od bezduszności urzędniczej, władzy, skrajnego ubóstwa. Oczywiście, jest jeszcze dużo problemów do naprawienia, ale robimy to krok po kroku. Wczoraj zatwierdziliśmy na tym etapie budżet. Przy dobrym gospodarzu znajdą się w nim dobre i duże środki na jeszcze dużo lepszy rozwój Elbląga i okolic — zakończył premier Morawiecki.

Wcześniej do Elbląga dotarł Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego przekonywał, że najlepszym wyborem dla Elbląga będzie obecny prezydent miasta, Witold Wróblewski. Ten w miniony poniedziałek oficjalnie ogłosił, że podczas najbliższych wyborów samorządowych zamierza ubiegać się o reelekcję.

— Udowodnił, że jest dobrym gospodarzem — mówił Kosiniak-Kamysz o prezydencie Wróblewskim. — Zmniejszył zadłużenie Elbląga o ok. 70 mln zł. Zdobył prawie ćwierć miliarda złotych środków zewnętrznych na rożne inwestycje. Postawił także na rozwój mieszkańców: Centrum Kształcenia Praktycznego, na infrastrukturę, nowe torowiska, na służbę zdrowia - 10 zmodernizowanych oddziałów w szpitalu i nowy blok operacyjny, na sport - tor wrotkarsko-łyżawiarski, pływalnia, boiska sportowe, ścieżka rowerowa. To samorządowiec z krwi i kości — dodawał.
Obrazek w tresci

Dotychczas trzech kandydatów ogłosiło, że wystartuje w wyborach na prezydenta Elbląga. Są to (według kolejności alfabetycznej): obecny radny Michał Missan (Koalicja Obywatelska), Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) oraz urzędujący prezydent Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego). W piątek swojego kandydata na prezydenta Elbląga ma przedstawić Kukiz 15.

— Nie mogę na razie zdradzić nazwiska, ale jest to elblążanin, osoba blisko związana z naszym miastem — mówi Paulina Kozłowska, asystentka posła Andrzeja Kobylarza (Kukiz 15) z okręgu elbląskiego.

Przypomnijmy, że cztery lata temu w wyścigu o fotel prezydenta Elbląga wzięło udział siedmiu kandydatów. W drugiej turze zmierzyli się Jerzy Wilk i Witold Wróblewski. Wygrał ten drugi, zdobywając 17180 głosów. Wilk otrzymał ich 13925.
as


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zofia 87 lat #2562268 | 94.254.*.* 24 sie 2018 09:50

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Krasulski mógł czołgiem wjechać jak w 1981.Że przez tyle lat sierżant rezerwy LWP działa w obecnej polityce?

  1. Przywiózł ze soba autobus przychylnych?? #2562225 | 193.46.*.* 24 sie 2018 08:46

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przywiózł ze soba autobus przychylnych??i co powiedział że to on wybudował Elbląg???

   1. Tadek #2562150 | 188.147.*.* 24 sie 2018 07:51

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No i zaczyna się okres pięknych bajek i największych kłamstw!

   2. =x #2562145 | 31.0.*.* 24 sie 2018 07:47

    a gdzie "polityk z pierwszych stron gazet"Krasulski?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   3. Niech wygra PIS #2562098 | 37.248.*.* 24 sie 2018 04:28

    głosujmy tylko na nich. 3 mam kciuki!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (10)