Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

To przedostatni wakacyjny weekend. Co będzie się działo w Elblągu?

2018-08-24 15:33:25 (ost. akt: 2018-08-24 15:36:54)
Sobota z przewodnikiem to cykl popularnych miejskich wycieczek

Sobota z przewodnikiem to cykl popularnych miejskich wycieczek

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Przed nami przedostatni wakacyjny weekend. Co w tym czasie będzie się działo w Elblągu?

Sobota z przewodnikiem
Trasa wycieczki będzie wiodła po parku Bażantarnia. Przewodniczki: Jolanta Bulak, Jolanta Kałabun. Start spod muszli koncertowej o godz. 10

Stare Miasto
godz. 14 na Starym Mieście można będzie posłuchać muzyki z mobilnego carillonu. Monika Kazimierczak i DJ PARYSS zapraszają na koncert: „Elektryzujące dzwonki” .

Festyn rodzinny
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ostatni wakacyjny festyn rodzinny na torze łyżwiarsko-wrotkarskim „Kalbar”. Zabawa rozpocznie się o godz. 11, a w jej programie znajdą się m.in. zajęcia Zumby. Natomiast na miłośników rolek czeka tor, na którym każdy chętny będzie mógł poprawić swoje umiejętności jazdy (jazda na rolkach odbywa się na własnym sprzęcie).

Park Modrzewie
W Parku Modrzewie w godz. 16 do 20 odbędzie się tradycyjna już Sjesta czyli piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych.
Także w Paku Modrzewie w ramach projektu „Kolej na Kino w parku” o godz. 20.30 zostanie wyświetlony film „Plan Maggie”. Projekcja odbędzie się w pobliżu siedziby firmy JUPI (dawniej komenda hufca ZHP).

Ratusz Staromiejski
W sobotę i niedzielę w godz. 14-18 przed Ratuszem Staromiejskim przy ul. Stary Rynek odbędzie się „Przystanek Starówka” Animacje dla dzieci młodszych i starszych przygotowane zostały przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Także w weekend na tory wyjdzie nasz zabytkowy tramwaj linii T kursujący na trasie Saperów-pl. Słowiański-Marymoncka. W tramwaju będzie przewodnik opowiadający o mieście, a także, że podróż jest bezpłatna.