Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Potańcówka z wodzirejem w Galerii El

2018-08-29 17:15:01 (ost. akt: 2018-08-29 15:49:13)
Kortowiada 2017

Olsztyn - Maraton zumby podczas Kortowiady.

Kortowiada 2017 Olsztyn - Maraton zumby podczas Kortowiady.

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Daj się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo. Światowid zaprasza już w najbliższą sobotę na... potańcówkę z wodzirejem na dziedzińcu Galerii El.

Sobotnia potańcówka na dziedzińcu Galerii El przy ul. Kuśnierskiej 6 (Stare Miasto) rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny. Do tańca zagrają energetyczne kapele współczesnego pokolenia specjalizujące się w muzyce tradycyjnej i ulicznej: Mażurki z Kajn, Czarne Motyle z Warszawy oraz Kapela Niwińskich z Mińska Mazowieckiego.

— Potańcówka to wyjątkowa okazja, aby poznać polską muzykę tradycyjną i twórczość ludową oraz aktywnie jej doświadczyć w tańcu i wspólnym śpiewaniu — zapraszają organizatorzy imprezy z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. — Dla uczestników potańcówki przygotowaliśmy przepięknie ilustrowane śpiewniki z tekstami piosenek do wspólnego śpiewania, a dodatkowo będzie można nauczyć się praktycznych podstaw polskich tańców tradycyjnych. Ten wieczór warto spędzić z nami, zabrać ze sobą przyjaciół, wspaniały humor, coś do przekąszenia i dać się porwać do tańca, dzięki muzyce na żywo.

Światowid pomyślał również o dzieciach. Dla nich przygotował „Tańcograjkę”, czyli muzyczno-taneczne warsztaty dla dzieci oparte na starodawnych grach, zabawach i bajkach, które odbędą się także w sobotę na placu przy katedrze św. Mikołaja na starówce. Początek o godz. 13.

Potańcówka to jeden z elementów projektu „Historia Muzyką Pisana”. Odbyły się również warsztaty z tworzenia etnoilustracji.
— Etnoilustracje to barwny obraz zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur, tym razem stworzonych przez elblążan. To właśnie te prace ilustrują śpiewnik ludowy dostępny podczas potańcówki, a wystawę etnoilustracji można obejrzeć na Moście Wysokim w Elblągu, gdzie dostępna będzie do 3 września — informuje Światowid.
akt

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB